Apple’dan uygulamalara kullanıcı dostu talep

Apple'dan uygulamalara kullanıcı dostu talep

Apple’dan uygulamalara kullanıcı dostu talep

ABONE OL 

Apple şirketi iPhone telefonlarda kullanılan, hesap açmak gereken uygulamalardan kullanıcıları için bir talepte bulundu. Talep, kullanıcı hesabı kapatmak istediğinde tüm verilerin silinmesi oldu.

Apple’dan Uygulamalara Kullanıcı Dostu Talep

iPhone telefonlarda bir uygulamaya kaydolduğumuz zaman istersek hesabı dondurabiliyoruz ancak verilerimiz uygulamanın veritabanında yer almaya devam ediyordu. Bazı uygulamalarda hesabı verilerle birlikte tamamen silme özelliği bulunsa da genelde uygulama içinde bulunması zor yerlerde bulunuyordu. Apple, uygulamalardan verilerle birlikte hesap silme özelliğini bulundurma zorunluluğu talep etti.

App Store Uygulama İnceleme Yönergeleri v5.1.1 maddesine göre uygulamalarda hesap silme seçeneğini bulmak kolay olması gerekiyor. Şirket bir hesabı geçici olarak kapatma ve tamamen devre dışı bırakmanın kullanıcılar için yeterince güvenli olmadığını düşünüyor ve kullanıcıların daha güvenli bir deneyim elde etmesi için böyle bir talepte bulunuyor.

Hesap silme dışında Apple’ın uygulamalarda istediği diğer şartlar ise şöyle:

  • Yüksek düzeyde düzenlemeye tabi sektörlerdeki uygulamalar, hesap silme sürecini onaylamak ve kolaylaştırmak için ek müşteri hizmeti akışları sağlayabilir.
  • Kullanıcı hesabı bilgilerini depolamak ve saklamak ve hesap silme işlemlerini yürütmek için geçerli yasal gerekliliklere uyun. Bu, farklı ülkelerdeki veya bölgelerdeki yerel yasalara uymayı içerir. Her zaman olduğu gibi, hukuk danışmanınıza danışın.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir