Apple zam yaptı! iPhone 15 Pro Max 100 Bin TL oldu

Apple zam

Apple zam yaptı! iPhone 15 Pro Max 100 Bin TL oldu

ABONE OL 

Apple, dolar TL kurunun son zirvesinin hemen ardından fiyatlarına zam yaptı. Son zam ile birlikte iPhone 15 Pro Max 1 TB versiyonu 99.999 TL‘ye yükseldi.

Apple Zamlarına Yenisini Ekledi

Apple, ülkemizdeki fiyatlarına bir zam daha yaptı. Geçtiğimiz günlerde yaşanan kur yükselişi sebebiyle Apple tüm ürünlerinin fiyatlarını yükseltti. Bu zam ile birlikte en pahalı iPhone modelinin en yüksek kapasiteye sahip olan versiyonu 99.999 TL’ye yükseldi. iPhone 15 fiyatı ise 4 bin TL artışla 53.999 TL’ye yükseldi.

Apple Watch Series 9 45mm versiyonun fiyatı ise 1.300 TL artışla 17.299 TL’ye yükseldi. M1 işlemcili MacBook Air fiyatı ise 34.999 TL‘ye yükseldi.

Apple zam

Apple iPhone’larda RCS Desteğine Yeşil Işık Yaktı

Apple, iPhone modellerinde kullandığı mesaj uygulamasında iMessage isimli bir özelliği de sunuyor. iPhone modelleri arasında ücretsiz bir şekilde kullanılabilen mesajlaşma sisteminin yakında diğer işletim sistemlerine açılması bekleniyor.

iPhone kullanıcılarının internet desteği sayesinde ücretsiz mesajlaşması, mesajlaşırken ses gönderme, çıkartma gönderme gibi özellikleri de kullanmasını sağlayan iMessage büyük bir ilgi görüyordu. Avrupa Birliği standartları çerçevesinde hamleler yapan Apple, mesajlaşma uygulamasını da yalnızca iPhone modellerine değil Android cihazlarına da açmayı planlıyor.

Google Apple’a Devasa Bir Ödeme Yapıyor

Apple‘ın elde ettiği gelirlerin devasa olduğu neredeyse herkes tarafından bilinirken bir veri daha ortaya çıktı. Bilindiği gibi iPhone modellerinde yerleşik olarak gelen arama motoru Google. Bu yerleşiklik durumu için Google’ın Apple’a yaklaşık 20 milyar dolar ödediği ortaya çıktı.

Bir finansal analist tarafından paylaşılan veri ile birlikte ortaya çıkan bilgi ağızları açık bıraktı. 2 yıl önce yine benzer bir sızıntı ortaya çıkmış ve yaklaşık 10 milyar dolarlık bir ödeme yapıldığı ortaya çıkmıştı.

Google’ın arama motorları arasındaki liderliği sarsılmadan sürmeye devam ediyor. Liderliğini korumak isteyen Google Apple’a bu sebepten dolayı ödeme yapmaya devam ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir