Apple yapay zeka girişimi satın aldı

 Apple yapay zeka girişimi satın aldı

Middle East Monitor’un yaptığı habere göre geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız bir şekilde Apple yapay zeka girişimi satın aldı. İsrail’de etkin olan Camerai start-up’ını satın alan Apple’ın bu satın alımla ilgili hiçbir bildiri yayınlamaması dikkat çekti.

Son dönemde yapay zeka teknolojinin her alanında kullanılmaya başlandı ve özellikle kameralarda artan kullanımı şirketleri yatırım yapmaya itti. Bu konuda farklı yapay zeka şirketleriyle anlaşan şirketler varken bazı yapay zeka girişimlerini satın alan şirketler de oldu, Apple da bu şirketlerden biri oldu.

Apple'dan Yapay Zeka Sistemi Overton Hakkında Açıklama

Apple yapay zeka girişimi satın aldı

2014’de kurulan start-up’ta görev alan araştırmacıların Apple şirketinin Ar-Ge departmanına geçiş yapacağı belirtildi.

Apple piyasa değeri 2 trilyon dolara ulaştı

Dünyanın en önemli ve en zengin şirketlerinden biri olan teknoloji devi Apple piyasa değeri miktarını geçtiğimi günlerde gerçekleştirdiği hamlelerle 2 trilyon dolara yükseltti ve şirket bu başarıyı elde eden ilk Amerikalı şirket oldu.

Son iki yılda marka değerini ikiye katlayan Apple ise 1 trilyon ve 1,5 trilyon barajlarını aşan ilk Amerikan firması olduğu gibi 2 trilyon dolar barajını aşan ilk Amerikan firması olmayı başardı.

Yaklaşık 5 ay önce hisseleri dibi gören Apple, kendini toplayarak yalnızca bu ay işlem gören hisselerinde 1’e 4 ayrılma gerçekleştiriyor.

Özellikle Steve Jobs’un ölümünün ardından uzun bir süre toparlanma süreci yaşayan şirket iyi bir şekilde geri dönmüşe benziyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir