Apple WWDC22 ile ilgili önemli detay! Genç yazılımcılar geliyor

Apple WWDC22 ile ilgili önemli detay

Apple WWDC22 ile ilgili önemli detay! Genç yazılımcılar geliyor

ABONE OL 

Apple’ın haziran ayında gerçekleştireceği konferansı Apple WWDC22, Swift Student Challenge yarışmasını kazanan genç yazılımcılara konferansta yer verilecek.

Apple WWDC22 İle İlgili Önemli Detay

6-10 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya Geliştiriciler Konferansı’na çok az bir süre kaldı. Etkinlik kapsamında Apple şirketinin programı da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Genelde yazılım kısmındaki yeniliklerin paylaşıldığı etkinlikte bu sene şirket genç yazılımcıları ön planda tutmayı planlıyor.

Apple, yeni iOS, iPadOS ve macOS işletim sistemlerinin yanında Swift Student Challenge yarışmasını kazanan genç yazılımcı/geliştiricilere konferansta yer verecek. Swift Student Challenge, farklı ülkelerden ve farklı okullardan katılan genç yazılımcıların istedikleri bir konuda Swift Playground uygulaması geliştirmesini isteyen bir program. Bu programı kazananlardan biri olan Sabrina Sales, BAE’yi WWDC22’de temsil edecek.

Sales, WWDC’ye katılmasıyla ilgili “Bir uygulama projesi gönderme sürecinin tamamı ve geçtiğiniz aşamalar çok şey öğrenmenize yardımcı oluyor. Size sıfırdan bir uygulama oluşturmak ve tasarlamak için uygun bir yapı sunuyorlar. Öte yandan bir fikri uygulamanın zorluklarıyla başa çıkmak için doğru bir bakış açısı için de yardımcı oluyorlar.” açıklamasını yaptı.

Apple şirketinin konuyla ilgili açıklaması ise şöyle:

Apple, her yıl düzenlediği WWDC öğrenci programı aracılığıyla yeni nesil geliştiricilere destek olmaktan ve onları yetiştirmekten gurur duyuyor. Son otuz yılda, binlerce öğrenci becerilerini geliştirdi ve her yaştan programcılarla bağlantı kurdu. Bu öğrenciler teknoloji alanında uzun ve başarılı kariyerler edindi, yatırımcılardan destek alan girişimler kurdu ve daha iyi bir gelecek yaratmak için teknolojiye odaklanan kâr amacı gütmeyen kuruluşlar kurmaya odaklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir