Apple Watch kullanıcı sayısı ortaya çıktı

 Apple Watch kullanıcı sayısı ortaya çıktı

Neil Cybart isimli analist tarafından Apple Watch kullanan kişi sayısı açıklandı. Özellikle geçtiğimiz yıl ciddi satışlar yapan Apple, daha önceki yıllara göre Watch satışını arttırdı.

İşte Apple Watch Kullanıcı Sayısı!

Apple Watch, akıllı saat pazarında birçok kişinin tercihi olmaya devam ediyor. Neil Cybart isimli analist yaptığı açıklama ile dünyadaki Apple Watch kullanıcı sayısının 100 milyondan fazla olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz haftalarda Apple tarafından paylaşılan verilere göre dünya üzerinde 1 milyardan fazla aktif iPhone kullanıcısı bulunuyor. Bu demek oluyor ki iPhone sahiplerinin yüzde 10’u Apple Watch kullanıyor. Apple Watch satışlarına da değinen Neil Cybart, Apple Watch modellerinin 2020 yılında daha önceki yıllara göre artış gösterdiğini ortaya koydu.

Apple tarafından üretilen ve en çok satılan ürünler arasında iPhone, iPad ve Mac modellerinin ardından dördüncü olan Watch, yakın zamanda Mac’i geçerek üçüncü sıraya yerleşebilir.

WatchOS 7 tanıtıldı İşte detaylar
Apple Watch kullanıcı sayısı ortaya çıktı

Apple 2020 Yılı Son Çeyrek Raporu Detayları!

Apple, 2020 yılının son çeyreğini 111.44 milyar dolar gelir elde etti ve bu gelirin 28.6 milyar dolarını kâr olarak elde ettiğini açıkladı. Apple istikrarlı bir şekilde benzer kâr oranları yakalayarak faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Apple CEO’su Tim Cook, Reuters‘a yaptığı açıklamada toplamda 1.65 milyar Apple cihazının aktif olarak kullanıldığını ve 1 milyardan fazla iPhone modelinin kullanıldığını belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir