• 1 Haziran 2020

Apple üretimi Hindistan’a taşıyabilir

 Apple üretimi Hindistan’a taşıyabilir

ABD merkezli teknoloji devi Apple, Çin ağırlıklı üretimini azaltıp yavaş yavaş bitirme planları yaparken üretimin yüzde 20’lik kısmının Hindistan’a taşınacağı konusunda dedikodular yayıldı.

Hindistan’lı yayın grubu Economic Times gazetesinde bugün, Apple şirketinin üst düzey yöneticilerinin bir süredir Hindistan hükümetinden yetkililer ile görüştüğü yazıldı. Haberde görüşmelerde Apple’ın Çin’deki üretiminin beşte birinin önümüzdeki 5 yıl içerisinde kademeli olarak Hindistan’a kaydırılması konuşuluyor. Bu taşımanın 40 milyar dolarlık bir hacim yaratacağı belirtiliyor.

Hindistan hükümetinden bir yetkili, “Bizim beklentimiz, teknoloji devinin büyük çoğunluğu ihraç edilecek olan toplam 40 milyar dolarlık akıllı telefon üretimini Hindistan’a kaydırması yönünde” açıklama yaptı.

Şirketin Çin’deki tedarikçi firmaları Foxconn ve Wistron’un üretim bağlantılı teşvik sistemiyle yaptığına ve benzer üretim birimlerini Hindistan’da açarak işletmesi bekleniyor.

Apple ABD’deki mağazalarını açıyor

Şirketin ABD’deki mağazalarının bir kısmını bu hafta açması bekleniyor. Idaho, South Carolina, Alabama ve Alaska’daki mağazaları kademeli olarak açılacak. Türkiye’de özellikle eczane ve marketlerde gördüğümüz içeride aynı anda bulunan müşteri sayısı sınırlanacak şekilde çalışılacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir