Apple TSMC şirketine 17 milyar dolar ödeyecek

Apple TSMC şirketine 17 milyar dolar ödeyecek

Apple TSMC şirketine 17 milyar dolar ödeyecek

ABONE OL 

DigiTimes tarafından yayınlanan raporda Apple‘ın çip üretimi için 2022 yılında dünyanın en büyük çip üreticisi TSMC şirketine ne kadar ödeme yapacağı ortaya çıktı.

Apple TSMC Şirketine 17 Milyar Dolar Ödeyecek

Apple akılı cihazlarının donanım kısmında en öne çıkan noktalarından biri çipleri olabilir. İşlemci gücüyle ön planda olan iPhone’lar için şirket çip üretiminde masraftan kaçınmıyor ve dünyanın en büyüğü ile çalışıyor.

En büyük ile çalışmanın bir karşılığı olarak da yüklü bir miktarda ödeme yapılması gerekiyor. Peki Apple, TSMC şirketine ne kadar ödeme yapıyor?

Apple, TSMC Şirketine 17 Milyar Dolar Ödeyecek

Apple şirketinin yeni çiplerinin teslimatları Haziran ayının ilk yarısında başlıyor ve bu yıl tanıtılacak olan iPhone 14 serisinin bazı modellerinde kullanılması bekleniyor. Apple’ın 2022 yılı siparişleri için TSMC şirketine 17,07 milyar dolarlık ödeme yapacağı açıklandı.

Apple, TSMC şirketine 2025 yılında tamamlanması için 2nm çip siparişi verdi. Ayrıca artırılmış gerçeklik cihazları ve elektrikli otomobillerde kullanılmak için 1nm çip de iki şirket ortaklığında geliştiriliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir