Apple temassız ödeme sistemini ‘Tap to Pay’ duyurdu

Apple temassız ödeme sistemi 'Tap to Pay'

Apple temassız ödeme sistemini ‘Tap to Pay’ duyurdu

ABONE OL 

Apple, iPhone kullanıcılarına özel temassız ödeme sistemini duyurdu. Tap to Pay isimli özelliğin yoğun bir şekilde kullanılması bekleniyor.

Apple Temassız Ödeme Sistemi: Tap to Pay

Korona virüsü pandemisiyle birlikte temassız ödemelerin kullanımı da ciddi artışa geçmeye başladı. Teması azaltan bu sistemin yaygınlaşmasıyla birlikte akıllı telefon üreticilerinden temassız kullanım için çözümler gelmeye devam ediyor. Son olarak Apple, Tap to Pay isimli temassız ödeme sistemini duyurdu.

Apple Temassız Ödeme Sistemi: Tap to Pay

Tap to Pay sisteminin başta Visa, Mastercard, American Express ve Discover olmak üzere birçok ödeme sistemi ve banka sistemlerinin entegre olarak çalışacağı açıklandı.

Bu sistemin yakında yazılım güncellemesi ile birlikte iPhone modellerine gönderilmesi bekleniyor. Ancak bu özelliğin iPhone XS ve üzeri modellerde kullanılabileceği açıklandı.

Apple bu sistemle ilgili şu açıklamayı yaptı:

Giderek daha fazla tüketici dijital cüzdanlar ve kredi kartlarıyla ödeme yaparken, iPhone’da Tap to Pay, işletmelere temassız ödemeleri kabul etmenin gücü ve güvenliği için Apple’ın Apple Pay ve Apple Cüzdan Başkan Yardımcısı Jennifer Bailey, ‘iPhone’un rahatlığı’ dedi. Ödeme platformları, uygulama geliştiriciler ve ödeme ağları ile işbirliği içinde, solo girişimcilerden büyük perakendecilere kadar her büyüklükteki işletmenin temassız ödemeleri sorunsuz bir şekilde kabul etmesini ve işlerini büyütmeye devam etmesini her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.