Apple son çeyrek raporunu duyurdu! Akılalmaz kâr

Apple son çeyrek raporu

Apple son çeyrek raporunu duyurdu! Akılalmaz kâr

ABONE OL 

Teknoloji devi Apple, 2023 yılının son çeyrek raporunu duyurdu. Raporda elde edilen kâr 20 milyar doların üzerinde gerçekleşti.

Apple Son Çeyrek Raporunu Açıkladı

Dünyanın teknoloji devi olan Apple, 2023 yılının son çeyrek raporunu yayınladı. Yayınlanan raporda bu dönemde şirketin 90.8 milyar dolar gelir, 23.6 milyar dolar kâr elde ettiği açıklandı. Raporda Apple’ın sunduğu hizmetler sayesinde 23.9 milyar dolar gelir elde ettiği ve bu alanda kendi rekorunu kırdığı belirtildi.

Apple CEO’su Tim Cook, raporla birlikte şu ifadeleri kullandı:

”Bugün Apple, mart çeyreği için 90,8 milyar dolarlık gelir rapor ediyor. Buna Hizmetler’de tüm zamanların rekor geliri de dahil. Çeyrek boyunca, Apple Vision Pro’yu piyasaya sürmekten ve dünyaya mekansal hesaplamanın ortaya çıkardığı potansiyeli göstermekten büyük heyecan duyduk. Ayrıca önümüzdeki hafta heyecan verici bir ürün duyurusunu ve önümüzdeki ay gerçekleşecek inanılmaz Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı da sabırsızlıkla bekliyoruz.

Apple Etkinlik Tarihi Açıklandı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Apple, Let Loose isimli etkinliğiyle 7 Mayıs tarihinde karşımıza çıkacak. Paylaşılan etkinlik logosunda Apple Pencil dikkatlerden kaçmadı. Burada yeni bir Apple Pencil modelinin ve yeni iPad modellerini dikkat çekildiğine inanılıyor.

7 Mayıs‘ta düzenlenecek Let Loose etkinliği hakkında ortaya çıkan sızıntılarda M3 işlemcili iki yeni iPad Pro, M2 işlemcili iyi yeni iPad duyurulması bekleniyor. Tüm bu ürünlerin dışında yeni bir Magic Keyboard duyurulmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Sızıntıların kaynağı olan Mark Gurman, duyurulmasını beklediği modellerde OLED ekranın yer alacağını bildirdi.

Apple Let Loose etkinliği 7 Mayıs‘ta Türkiye saati ile 17:00‘de başlayacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir