Apple şarj adaptörü kararı ile neler değiştirdi?

 Apple şarj adaptörü kararı ile neler değiştirdi?

Apple geçtiğimiz yılın ekim ayında iPhone 12 serisini duyurdu. Bu seriyi diğer iPhone’lardan özellikleri dışında ayıran bir detay daha bulunuyordu. Apple, iPhone 12 serisinde şarj adaptörünü kutudan çıkarmıştı. Peki bu hamle neleri değiştirdi?

Apple Şarj Adaptörü Kararı Almıştı

Apple, iPhone kutularından şarj adaptörünü çevresel sebeplerden dolayı kaldırdığını açıklamıştı. Her ne kadar bu kararın ardından rakip şirketlerden laf çarpmalar gelse de neredeyse birçok akıllı telefon üreticisi şirket Apple’ın bu kararının aynısını uygulamaya başlamıştı.

Apple, iPhone kutularından şarj adaptörünü çıkararak 861 bin ton bakır, kalay ve çinko kullanılmamış oldu. Çevresel sebepleri gösteren Apple, daha fazla enerji ve kaynak israfının önüne geçtiğini belirtiyor.

Apple şarj adaptörü kararı ile neler değiştirdi?

Apple Nisan Ayı Etkinlik Tarihi!

Apple‘ın bu yılın nisan ayında bir etkinlik düzenlemesi bekleniyordu. Bugüne kadar hiçbir açıklama yapmayan şirket, Siri aracılığıyla 20 Nisan tarihini gösterdi. Siri, ”Bir sonraki Apple Etkinliği ne zaman?” sorusuna ”Özel etkinlik 20 Nisan tarihinde Salı günü Cupertino, CA’deki Apple Park’ta” cevabını verdi.

Yeni iPad Pro modelleri ve AirTags modelinin duyurulması planlanan etkinlikte sürpriz gerçekleştirilip iPhone SE modeli de duyurabilir. Ancak Apple ile ilgili sızıntı yapan uzman analistler bu yıl içerisinde yeni bir SE modeli duyurulmasını beklemiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir