Apple piyasa değeri 3 trilyon doları aştı!

Apple piyasa değeri

Apple piyasa değeri 3 trilyon doları aştı!

ABONE OL 

ABD merkezli teknoloji devi Apple, 3 trilyon doları aşan ilk şirket oldu. Şirket eylül ayında iPhone 15 serisiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Apple Piyasa Değeri Rekoru Kırdı

iPhone markasıyla dünyanın en büyük şirketi haline gelen Apple, 3 trilyon dolarlık piyasa değerini geride bıraktı. Bu alanda bir ilki başaran şirket, iPhone, Mac, Watch, AirPods ve daha bir sürü ürünüyle teknoloji dünyasında bir ekol olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Birçok akıllı telefon şirketine ilham veren tasarımlarla karşımıza çıkan Apple, iPhone 15 serisiyle eylül ayında karşımıza çıkacak.

Apple hisse fiyatlarının yükselmesiyle birlikte Apple piyasa değeri de 3.05 trilyon dolara kadar yükseldi. Apple hisse fiyatı ise 193 dolar olarak kayıtlara geçti.

Güncel iOS 16 Kullanım Oranları Açıklandı

Apple, her yıl düzenlediği WWDC etkinlğinde iOS 17‘yi ilk defa görücüye çıkaracak. Yeni yazılım güncellemesi duyurulmadan önce aktif olarak kullanılan iOS 16 kullanım oranları da açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre iOS 16 kullanım oranının yüzde 81 olduğu, iOS 15 kullanıcı oranının ise yüzde 13 olduğu görüldü. Yüzde 6’lik oran ise daha eski iOS oranlarını kapsıyor.

Bilindiği gibi iOS 16 güncellemesi yalnızca iPhone 8 ve üzeri modeller tarafından kullanılabiliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir