Apple pazar payını kaybediyor!

Apple pazar payı

Apple pazar payını kaybediyor!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple, küresel pazardaki koltuğunu kaybetti. Dünyanın en büyük 2. akıllı telefon üreticisi konumundan 4. sıraya gerileyen şirket, bu ay içerisinde duyuracağı iPhone 13 serisi ile birlikte koltuğuna yeniden yerleşmek istiyor.

Apple Pazar Payına Darbe Yedi

Apple, Samsung‘un ardından dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda yer alırken 2. sıraya Oppo, 3. sıraya ise Xiaomi yerleşti. Apple ise bu şirketlerin ardından 4. sırada yer alıyor. TrendForce tarafından yayınlanan rapor ile ortaya çıkan sıralamanın Apple‘ın bu ay duyuracağı iPhone 13 serisinden sonra değişmesi bekleniyor.

2021 yılının ilk çeyreği ile ikinci çeyreği karşılaştırıldığında Apple’ın yüzde 13‘lük bir pazar payına gerilediği görünüyor. Talep azaldığı için son üç ayda üretilen iPhone sayısının da yüzde 22 azalarak 42 milyon adet seviyelerine gerilediği görünüyor.

Raporun son kısmında ise küresel akıllı telefon üretiminin yüzde 11 azalarak 307 milyon adede gerilediği yer alıyor.

iPhone 13 serisi
Apple pazar payını kaybediyor!

iPhone 13 Serisi Tanıtım Tarihi

Wedbush analisti Daniel Ives, bugün iPhone 13 serisi hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda iPhone 13 serisine dair teknik detaylar ve tanıtım tarihi bilgileri yer alıyor. Ives tarafından paylaşılan not ise şöyle:

”Son Asya tedarik zinciri kontrollerimiz iPhone için 130 milyon -150 milyon adet arasında olacağını gösteriyor. iPhone 13, üçüncü çeyrekte üretilen iPhone’ların %35-45’ini temsil edecek gibi görünüyor. Bu olumlu görünüm bize 2021’in lansman zamanlamasının ‘normal’ olacağına dair daha fazla güven veriyor. Zamanlama açısından bakıldığında mevcut iPhone 13 lansmanının eylül ayının üçüncü haftası için planlandığına inanıyoruz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir