Apple M2 işlemcili MacBook Pro önümüzdeki yıl gelecek

 Apple M2 işlemcili MacBook Pro önümüzdeki yıl gelecek

Apple bilgisayar modellerinde artık kendi işlemcilerini kullanmaya başladı. M1 işlemcili MacBook Air, MacBook Pro ve Mac Mini duyuran teknoloji devi önümüzdeki yıl M2 ismi verilecek yine Apple işlemcili MacBook Pro modelini duyuracak.

Apple M2 İşlemcili MacBook Pro 2021’de Gelecek!

Apple‘ın M2 işlemcili yeni bir bilgisayar modeli duyuracağı iddia ediliyor. M1 işlemcisiyle kendini kanıtlayan Apple, işlemcisini üreterek kendini yeniden kanıtladı. M1 işlemcisinin performans verileriyle göz doldurmasının ardından M2 işlemcisinin çalışmalarını da sürdüren ABD’li teknoloji devi, 2021 yılında M2 işlemciden gücünü alacak MacBook Pro modeli duyurmasına kesin gözüyle bakılıyor.

MacBook Pro

Çin merkezli bir kaynaktan yapılan sızıntılarla 5 nm teknolojisi ile karşımıza çıkması beklenen M2 işlemcisi bu sayede daha az güç tüketecek ve daha az ısınacak bir yapıyla karşımıza çıkacak. Apple‘ın 2021 yılının ilk aylarında 13 inç ve 16 inç olmak üzere Apple M2 işlemcili 2 farklı versiyona sahip MacBook Pro üretmesi bekleniyor.

M1 İşlemcili MacBook Pro Özellikleri

Apple M1 işlemcisinden gücünü alan MacBook Pro, 13 inç ekranıyla karşımıza çıkıyor. Apple M1 işlemcisinde 8 çekirdekli CPU yapısıyla dikkatleri çekiyor. Apple, 8 çekirdekli CPU sayesinde 5 kat daha hızlı grafik performansı sunuyor. Yine bugün duyurulan MacOS Big Sur işletim sistemiyle kutusundan çıkıyor.

M1 İşlemcili MacBook Pro

MacBook Pro, 20 saat pil ömrünü kullanıcılarına sunuyor. Önceki MacBook Pro modellerinden 3.5 kat daha hızlı işlemciye olan modelin içerisinde fan bulunmuyor. 256 GB, 512 GB, 1 TB ve 2 TB SSD seçeneklerini sunan Apple, 61W USB-C güç adaptörüyle hızlı şarj desteğini de kullanıcılarına sunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir