Apple iPhone’lara RCS desteği getiriyor!

Apple iPhone

Apple iPhone’lara RCS desteği getiriyor!

ABONE OL 

Apple ürünlerinde yer alan, iPhone ve Mac gibi ürünlerde kullanılan iMessage uygulamasında yeni bir gelişme yaşanacak. RCS desteğinin yakında sunulması bekleniyor.

Apple iPhone’larda RCS Desteğine Yeşil Işık Yaktı

Apple, iPhone modellerinde kullandığı mesaj uygulamasında iMessage isimli bir özelliği de sunuyor. iPhone modelleri arasında ücretsiz bir şekilde kullanılabilen mesajlaşma sisteminin yakında diğer işletim sistemlerine açılması bekleniyor.

iPhone kullanıcılarının internet desteği sayesinde ücretsiz mesajlaşması, mesajlaşırken ses gönderme, çıkartma gönderme gibi özellikleri de kullanmasını sağlayan iMessage büyük bir ilgi görüyordu. Avrupa Birliği standartları çerçevesinde hamleler yapan Apple, mesajlaşma uygulamasını da yalnızca iPhone modellerine değil Android cihazlarına da açmayı planlıyor.

Google Apple’a Devasa Bir Ödeme Yapıyor

Apple‘ın elde ettiği gelirlerin devasa olduğu neredeyse herkes tarafından bilinirken bir veri daha ortaya çıktı. Bilindiği gibi iPhone modellerinde yerleşik olarak gelen arama motoru Google. Bu yerleşiklik durumu için Google’ın Apple’a yaklaşık 20 milyar dolar ödediği ortaya çıktı.

Bir finansal analist tarafından paylaşılan veri ile birlikte ortaya çıkan bilgi ağızları açık bıraktı. 2 yıl önce yine benzer bir sızıntı ortaya çıkmış ve yaklaşık 10 milyar dolarlık bir ödeme yapıldığı ortaya çıkmıştı.

Google’ın arama motorları arasındaki liderliği sarsılmadan sürmeye devam ediyor. Liderliğini korumak isteyen Google Apple’a bu sebepten dolayı ödeme yapmaya devam ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir