Apple, iPhone üretiminde geri dönüşümü önemsiyor

iPhone üretimi

Apple, iPhone üretiminde geri dönüşümü önemsiyor

ABONE OL 

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone üretimde tamamen geri dönüştürülebilir malzemeler kullanmak istiyor. Bu planın ilk adımı olarak iPhone kutularından şarj adaptörlerini çıkaran şirket yeni hamleler yapmayı planlıyor.

iPhone Üretimi için Geri Dönüşüm Detayı!

iPhone modelleri dünyanın en çok dikkat çeken akıllı telefonlarının başında geliyor. Dünya üzerinde yoğun talep gören iPhone modellerinin üretiminde kullanılan malzemelerin geri dönüştürülebilir olması konusunda Apple tarafından yeni hamleler gelecek. Apple CEO’su Tim Cook yaptığı VivaTech 2021 isimli etkinlikte yaptığı açıklama ile planlarını açıkladı.

Bu açıklamaya göre Apple adım adım iPhone üretiminde kullanılan parçaları gerin dönüştürülebilir olmasına dikkat edecek. Bilindiği gibi iMac üretiminde kullanılan parçaların yüzde 40‘ı geri dönüştürülebiliyor. Aynı oranları iPhone üretiminde de görmeyi hedefleyen şirket, aynı başarıyı bu ürün serisinde de yakalamak için kararlı olduklarını vurguladı. Tim Cook, sıfır karbon emisyonu sunan bir şirket olduğuna da açıklamalarında belirtti.

Apple, iPhone üretiminde geri dönüşümü önemsiyor

iPhone 13 Modeli Hakkında Bilinen Diğer Detaylar

iPhone 13 serisinde çentiği biraz daha küçültecek olan Apple, arka kamera çıkıntısını arttıracak. iPhone 13 Pro özelindeki sızıntılara göre Apple‘ın kamera üzerinde bir hayli çalıştığı ve portre modunu geliştirerek video moduna da entegre edeceği iddia ediliyor.

Turuncu rengi üzerinde çalışan Apple, uzay grisi modellerin rengini biraz daha koyu bir şekilde sunabilir. Bir diğer sızıntıya göre ise satışlarının düşük olması sebebiyle üretimin durdurulacağı söylenen Mini modelinin iPhone 13 serisinde de yer bulacağı söyleniyor.

Apple’ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nden aldığı patentlerin raporlarında ekran yenileme hızının birkaç kat artabileceği belirtildi. Normalde 60 Hz ekran yenileme hızına sahip olan iPhone modelleri artık 120 Hz, 180 Hz veya 240 Hz ekran yenileme hızlarıyla karşımıza çıkabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir