Apple iPhone ekranlarını Samsung ve LG’den almaya devam edecek

 Apple iPhone ekranlarını Samsung ve LG’den almaya devam edecek

Apple, iPhone 12 serisinde kullandığı OLED ekranları Samsung ve LG‘den satın alıyordu. Çinli ekran üreticisi BOE‘nin iPhone 12 için OLED ekran üreteceği iddia edildi. Apple tarafından konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak ezber bozulmayacak ve Apple iPhone ekranlarını Samsung ve LG‘den almaya devam edecek.

iPhone Ekranları Samsung ve LG’den Alınmaya Devam Edecek

Apple ekranlarını Samsung ve LG‘den almaya devam ediyor. Ortaya atılan iddialara göre BOE isimli Çin merkezli ekran üreticisi firmanın iPhone 12 serisi için ekran üretecek. Ancak Apple bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Yoluna Samsung ve LG ile devam eden teknoloji devi, önümüzdeki yıl iPhone 13 serisinde de OLED ekran kullanacak.

iPhone ekranları

Ortaya atılan bir diğer iddiaya göre Apple, BOE tarafından üretilen ekranları test ediyor. Ancak BOE, Apple tarafının beklentilerini karşılayamıyor. Bu sebepten dolayı iPhone 12 serisi için gerekli olan OLED ekran tedarikçileri arasında yer almıyor. BOE isimli şirket bekleneni veremediği için iPhone 13 serisi ekran tedarikçileri arasında yer alamayacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir