Apple, iPhone 12’nin gecikeceğini doğruladı

 Apple, iPhone 12’nin gecikeceğini doğruladı

Teknoloji devi Apple, yakın zamanda tanıtılması beklenen yeni iPhone 12 serisinin birkaç hafta gecikeceğini doğruladı. Apple Finans Birimi Başkanı Luca Maestri, yeni çıkacak akıllı telefonun çıkışının erteleneceğini ve bunun şirket tarihinde ilk gecikme olacağını açıkladı.

ABD merkezli akıllı cihaz üreticisi Apple, bir süredir yeni akıllı telefon serisi hakkında çalışmalarına devam ediyor. Çıkacak olan iPhone serisiyle ilgili her gün yeni gelişmeler yaşanıyor ve şimdiden bazı bilgileri sızdırılmaya başladı. Özellikle tasarımı neredeyse birebir belliyken yeni çıkan bir bilgi akıllı telefonun bekleyen kitlesini üzmüş olabilir.

iPhone 12

Apple, iPhone 12’nin gecikeceğini doğruladı

Şirket dün üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıklamıştı ve Haziran çeyrek rekorunun kırıldığı belirtilmişti. Şirket CEO’su Tim Cook, “Apple’ın Haziran çeyrek rekoru, hem ürünlerde hem servislerimizde hem de coğrafi segmentlerde çift haneli büyüme olarak gerçekleşti. Belirsiz zamanlarda, ürünlerimizin müşterilerimizin hayatında oynadığı önemli rol, Apple’ın yeniliğinin bir kanıtıdır.” açıklamasını yaparken bir açıklama da şirket CFO’sundan geldi.

CFO Luca Maestri üçüncü çeyrekte elde edilen 16,3 milyar dolarlık nakit akışının bir rekor olduğunu belirtirken yeni çıkacak olan akıllı telefon serisinin gecikeceğini doğruladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir