Apple, iPhone 11 ekran sorunları için ücretsiz onarım başlattı

 Apple, iPhone 11 ekran sorunları için ücretsiz onarım başlattı

Apple, ekranında dokunmatik sorunu yaşayan iPhone 11‘ler için ücretsiz bir onarım programı başlattı. Bu programa Kasım 2019 ve Mayıs 2020 arasında üretilmiş olan iPhone 11’ler kabul ediliyor. Müşteriye satış sonrası verdiği destekle nam salan Apple, yeni bir programla daha sorunları ortadan kaldırmayı planlıyor.

iPhone 11 Ekran Sorunları Ücretsiz Onarılacak

Apple yaptığı son duyuruda Kasım 2019 ve Mayıs 2020 arasında üretilmiş olan iPhone 11’lerin ekranlarında dokunmatik problemleri olduğunu ve bu problemin çözülmesi için başlatılan programın ücretsiz olduğunu duyurdu.

iPhone 11 modelinin programa uygunluğunu öğrenmek için seri numarasıyla sorgulayan Apple, uygun olan modeller için Apple Store‘dan randevu alınmasını istiyor. Teknoloji devi, telefonun teslim edilmeden önce yedeklenmesi gerektiğini de belirtti. Türkiye‘nin programın kapsamında olup olmadığı hakkında ise şimdilik bir bilgi bulunmuyor. Program ülkemizde de geçerli. Sahip olduğunu iPhone 11‘in bu programa uygun olup olmadığını öğrenmek için TIKLAYIN.

iPhone 11 Ekran Sorunları Ücretsiz Onarılacak

iPhone Suya Dayanıklılık Reklamı Yüzünden Apple, 12 Milyon Dolar Ceza Ödedi

Apple, İtalya’da yaptığı iPhone suya dayanıklılık reklamları yüzünden Antitröst Otoritesi tarafından 12 milyon dolar cezaya çarptırıldı. Ceza, suya dayanıklılık derecelendirmeleri ile ilgili ticari uygulamaların ‘yanıltıcı’ olmasından kaynaklanıyor.

Şirketin, sıvılardan kaynaklanan hasar durumunda telefonların garanti kapsamında olmadığını söyleyen sorumluluk reddi beyanları aracılığıyla müşterilerini kandırdığı da belirtildi. Apple konuyla ilgili bir yorum yapmazken cezayı ödemeyi kabul etmiş oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir