Apple iPad üretimini Hindistan’a kaydırmak istiyor!

Apple iPad üretimini Hindistan

Apple iPad üretimini Hindistan’a kaydırmak istiyor!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin başında gelen Apple, iPad üretimini Çin’den Hindistan’a kaydırmak istiyor.

Apple iPad Üretimi Hindistan’a Kayabilir

Apple, iPad modelleri ile ilgili yeni bir karar almaya hazırlanıyor. CNBC’nin haberine göre Apple, iPad üretimini Hindistan’a kaydırmak istiyor. Hindistan daha önceden AirPods, Beats ve iPhone 14 üretimlerini yapmıştı.

Özellikle Korona virüsü pandemisiyle birlikte Çin’de büyük kapanmalar yaşanmış ve Apple’ın ürünlerinde ciddi bir üretim sorunları ortaya çıkmıştı. Apple da bu konu ile ilgili yeni adımlar atmış ve bazı ürünlerin üretimlerini Hindistan’a kaydırmıştı. iPad’in de bu ürünler arasına eklenmesi için Hindistan ve Apple arasında görüşmelerin sürdüğü iddia ediliyor.

Apple iPad üretimini Hindistan’a kaydırmak istiyor!

Apple iPad Modellerini Dayanıklı Hale Getirmek İstiyor

Apple ürünlerini daha dayanıklı hale getirmeye iPad’lerden başlıyor olabilir. Ortaya atılan yeni iddialara göre titanyum alaşımının iPad modellerinde kullanılacağı ve bu sayede daha dayanıklı bir modelin üretileceği ifade ediliyor. İlk olarak iPad modellerinde kullanılacak bu titanyum alaşımının daha sonralarda iPhone ve MacBook modellerinde yer alması bekleniyor.

Bu iddiaya göre Apple titanyum alaşımını sayesinde kolay parlaklık elde edebilecek ve özel bir kumlama tekniği ile daha cazip bir tasarım sunacak. Bu sayede de tablet satışında dünya devi olan Apple’ın pazar payını daha fazla arttırması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir