Apple iPad üretimini Hindistan’a kaydırıyor!

 Apple iPad üretimini Hindistan’a kaydırıyor!

Dünyanın en büyük şirketi konumunda yer alan Apple, iPad modellerinin üretimi için Hindistan hükümeti ile görüşme gerçekleştirdiği iddia ediliyor. Eğer iddialar gerçekse ve iddialardaki anlaşmalar sağlanırsa Apple iPad üretimini Hindistan’a kaydıracak.

Apple iPad Üretimi için Hindistan ile Görüşüyor!

Apple’ın Hindistan’da üretim kapasitesini arttırmak için girişimlerde bulunduğu iddia ediliyor. 2018 yılında yapılan anlaşmalar ile birlikte bazı iPhone modellerinin üretim yeri olan Hindistan, yakın zamanda iPad modellerinin de üretim merkezi haline gelebilir.

Apple podcast abonelik sistemi üzerinde çalışıyor
Apple iPad üretimini Hindistan’a kaydırıyor!

ABD’nin Hindistan’a 984 milyon dolar yatırım yapmak istediği iddia edilirken Hindistan’ın bu yatırım teklifinin 3 katına çıkılmasını istediği söyleniyor. Apple‘ın ise bu teklifi üç katına çıkarma konusuna pek sıcak bakmadığı ifade ediliyor. Teklifin yükseltilmesi ile birlikte daha büyük bir potansiyel beklentisi oluşacağı ve Hindistan‘ın kapasite olarak bu potansiyeli karşılayamayacağı söyleniyor.

ABD-Çin ticaret savaşlarının getirdiği ambargolara da maruz kalmak istemeyen Apple’ın Çin’deki tüm üretimlerini Hindistan’a ve diğer Asya ülkelerin kaydırmayı hedeflediği söyleniyor. Bu sebepten dolayı Apple, birçok ülke yönetimi ile sürekli görüşme halinde olarak nabız yokladığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir