Apple Haritalar ülkemizde kullanıma açıldı

 Apple Haritalar ülkemizde kullanıma açıldı

Apple‘ın ilk olarak ABD ve Avustralya‘da kullanıma sunduğu Apple Haritalar ülkemizde de kullanıcılara sunuldu. Apple, iPhone modellerinde yer alan Haritalar uygulamasında Google’ın kaynaklarını kullanıyordu. Rakipleri Yandex ve Google‘a karşı son derece güçlü bir hamle yapan Apple, Haritalar uygulaması ile beğenileri topluyor.

Apple Haritalar Ülkemizde!

Apple‘ın yeni harita servisi Haritalar, görsel anlamda birçok kolaylığı kullanıcılarına sunuyor. Özel birçok mekanın (AVM, havalimanı) iç kısmına ait detayları barındırarak kullanıcıları telefon başında gitmeden görme deneyimi sunuyor.

Haritalar

Birçok kullanıcı tarafından sürekli olarak kullanılan Haritalar uygulamasına bu detayların eklenmesi kullanıcıları sevindirdi. Ülkemizde yeni hizmet vermesi sebebiyle birçok AVM ve havalimanına ait görüntünün bulunmadığını belirtmek gerekiyor. Şu an yalnıza Sabiha Gökçen Havalimanı ve birkaç AVM’ye ait görüntüler Apple Haritalar’da yer alıyor.

Rakipleri ile sıkı bir rekabete atılan Apple bu konuda daha fazla çalışması gerekiyor. Çünkü dünya devi Google, Yandex Haritalar ile çok sıkı bir rekabet halinde. Tüm dünyaya yaygın olan Google servislerini sunan Google ile rekabette birkaç adım önde gösterilen Yandex, Apple için oldukça dişli bir rakip olacaktır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir