Apple hangi verilerimizi topladığını açıkladı

 Apple hangi verilerimizi topladığını açıkladı

Apple, sunmuş olduğu uygulamalardan hangi verilerin toplandığı gösteren bir sayfa yayınladı. Kullanıcıların kullanmış olduğu ve ön yüklü bir şekilde gelen uygulamalardan hangi verilerin alındığı açık bir şekilde paylaşıldı.

Apple Tarihinde Bir İlk!

Apple birçok kullanıcı tarafından merak edilen bir konuya ışık tutuyor. Apple cihazlarında ön yüklü bir şekilde gelen 62 uygulamadan hangilerinin hangi verileri aldığı rahatlıklar görülebiliyor. Sayfanın en başında yer alan ”Şeffaflık en iyi politikadır.” cümlesiyle şeffaflığa dem vuruyor.

Alfabetik şekilde sıralanan uygulamalara ve hangi verileri aldığına göz atmak için TIKLAYIN.

Apple hangi verilerimizi topladığını açıkladı

iMac Pro Üretimi Sonlanıyor

Yalnızca standart bir modeli satan Apple’ın üretimi durdurup kendi işlemci modeliyle birlikte iMac Pro‘yu yeniden tasarlaması bekleniyor. Apple’ın ülkemizdeki internet adresinde de şu an gönderim yapılmadığı ve herhangi bir parça seçimi yapılmadığını görünüyor.

Bazı Apple uzmanlarına göre Apple, stoklarında kalan iMac Pro parçalarını tüketti ve artık kendi işlemci modeliyle üretime geçecek. Geçtiğimiz yılın son aylarında duyurulan MacBook modellerinde Apple Silicon çiplerinin ilk modeli olan M1 kullanılmıştı.

Apple M1 çiplerinin performans anlamında ortaya koyduğu veriler ile göz doldurmuştu. Bu sebepten dolayı Apple, bu modelinin üretimini durdurdu. İşlemcide dış kaynak kullanımının önüne geçerek kendi işlemcileriyle üreteceği modelleri sunması beklenen teknoloji devinin yeni hamlesi merakla bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir