Apple güncel iOS 16 kullanım oranlarını açıkladı!

güncel iOS 16 kullanım oran

Apple güncel iOS 16 kullanım oranlarını açıkladı!

ABONE OL 

Apple, 5-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek WWDC etkinliğinden önce güncel iOS 16 kullanım oranlarını açıkladı.

Güncel iOS 16 Kullanım Oranları Açıklandı

Apple, her yıl düzenlediği WWDC etkinlğinde iOS 17‘yi ilk defa görücüye çıkaracak. Yeni yazılım güncellemesi duyurulmadan önce aktif olarak kullanılan iOS 16 kullanım oranları da açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre iOS 16 kullanım oranının yüzde 81 olduğu, iOS 15 kullanıcı oranının ise yüzde 13 olduğu görüldü. Yüzde 6’lik oran ise daha eski iOS oranlarını kapsıyor.

Bilindiği gibi iOS 16 güncellemesi yalnızca iPhone 8 ve üzeri modeller tarafından kullanılabiliyor.

iOS 17 Neler Sunacak! İşte 7 Gelişme

iPhone modellerinin işletim sistemi olan iOS, 5 Haziran tarihinde ilk kez yeni sürümüyle karşımıza çıkacak. iOS 17 ismiyle karşımıza çıkacak olan yeni işletim sisteminin sunacağı 7 muhtemel özellik sızıntı olarak karşımıza çıktı.

  • MacRumors tarafından paylaşılan sızıntıya göre Kontrol Merkezi‘nin düzenlenmesi bekleniyor. Kontrol Merkezi‘nin daha işlevsel bir hale gelmesi için kolları sıvadığı iddia edilen Apple’ın ikinci olarak ise ana ekrana Widget ekleme planı bulunuyor.
  • Ana ekrana eklenen Wigdet’ların kısıtlı olması birçok kullanıcı tarafından eleştiriliyor. Apple da bu konudaki eleştiriler üzerinde durarak geliştirme çalışmalarına başladı.
  • iPhone modellerinde yer alan App Store‘un alternatifi olan uygulamaların da iOS 17 ile birlikte karşımıza çıkabileceği iddia ediliyor.
  • CarPlay konusunda da yenileme çalışmalarını sürdürdüğü iddia edilen Apple’ın Apple CarPlay‘i destekleyen araçlardaki panelini de tamamen yenileyebileceği iddia ediliyor.
  • Fotoğraflar uygulamasında istenilen fotoğrafları bulmak için de çalışmalar yapan Apple, bir arama butonu eklenmesi bekleniyor. Bu arama butonundan yapılacak arama ile istenilen fotoğrafa ulaşmada yapay zekadan destek alınması bekleniyor.
  • Performans tarafında da ciddi iyileştirmeleri barındırması beklenen iOS 17 güncellemesi, performansın yanı sıra kararlılığı ve verimliliği de artıracak.
  • iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde bulunan ve iPhone 15 serisindeki tüm modellerde yer alması beklenen Dinamik Ada özelliğinin de daha verimli kullanılması için ve daha çok uygulama tarafından desteklenmesi için iyileştirmelerin yapılması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir