Apple faiz geliri sistemine katılım inanılmaz boyutta!

Apple faiz gelir

Apple faiz geliri sistemine katılım inanılmaz boyutta!

ABONE OL 

Apple, geçtiğimiz ay Apple Card aracılığıyla faiz geliri elde etme imkanı duyurmuştu. Apple CEO’su Tim Cook, sisteme katılımına ‘inanılmaz‘ ifadesini kullandı.

Apple Faiz Geliri Sistemine Yoğun Katılım

Apple tarafından duyurulan ve Apple Card sahiplerinde yıllık yüzde 4.15 oranında faiz geliri sağlayan sistemi oldukça dikkat çekmişti. Apple ile Goldman Sachs arasındaki iş birliği geliştirilen sistem aradan henüz bir ay geçmeden büyük bir ilgiyle karşılandı ve katılımın yüksek oranda olduğu açıklandı.

Apple CEO’su Tim Cook, yaptığı açıklamada katılımı ‘inanılmaz‘ olarak ifade ederken, Forbes tarafından yapılan açıklamada duyurulan bu sisteme katılımın ilk haftasında 240 bini bulduğu belirtildi.

Apple 2023 Yılının İlk Çeyrek Raporu Duyuruldu!

Apple, 2023 yılının illk çeyreğinde 94.8 milyar dolar gelir elde etmişti. Bu gelir, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 3 düşüş yaşadı. 2022 yılının ilk çeyreğinde Apple, 97.2 milyar dolar gelir elde etmişti.

Yine duyurulan rapora göre Apple tarafından sunulan hizmetlerin toplamda 975 milyon abonesi bulunuyor. Abone sayısı ise bir önceki yıla göre 150 milyon artış gösterdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir