Apple etkinlik tarihi verildi: Let Loose

Apple etkinlik tarihi

Apple etkinlik tarihi verildi: Let Loose

ABONE OL 

Apple, yeni bir etkinlik düzenlemek için kolları sıvadı. Yeni ürünlerle karşımıza çıkacak olan teknoloji devi, Let Loose isimli etkinliğiyle karşımıza çıkacak.

Apple Etkinlik Tarihi Açıklandı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Apple, Let Loose isimli etkinliğiyle 7 Mayıs tarihinde karşımıza çıkacak. Paylaşılan etkinlik logosunda Apple Pencil dikkatlerden kaçmadı. Burada yeni bir Apple Pencil modelinin ve yeni iPad modellerini dikkat çekildiğine inanılıyor.

7 Mayıs‘ta düzenlenecek Let Loose etkinliği hakkında ortaya çıkan sızıntılarda M3 işlemcili iki yeni iPad Pro, M2 işlemcili iyi yeni iPad duyurulması bekleniyor. Tüm bu ürünlerin dışında yeni bir Magic Keyboard duyurulmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Sızıntıların kaynağı olan Mark Gurman, duyurulmasını beklediği modellerde OLED ekranın yer alacağını bildirdi.

Apple Let Loose etkinliği 7 Mayıs‘ta Türkiye saati ile 17:00‘de başlayacak.

Apple 5G Çip Konusunda Yavaşladı

iPhone modellerinde yer alan 5G desteğini sağlayan çip, Qualcomm şirketinden satın alınıyor. Apple tarafından 5G çip konusunda çalışmalar başlatılmış ancak çalışmaların sekteye uğradığı ve 2026 yılına kadar çipin geliştirilemeyeceği iddia ediliyor.

Teknoloji yazarı Mark Gurman tarafından yapılan açıklamaya göre çipin gelişimi sekteye uğradı. Bu sebepten dolayı Apple 5G çipleri 2027 yılına kadar Qualcomm’dan almaya devam edecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir