Merakla beklenen Apple etkinliği tarihi belli oldu

Merakla beklenen Apple etkinliği tarihi belli oldu

Merakla beklenen Apple etkinliği tarihi belli oldu

ABONE OL 

Apple’ın yeni nesil ürünlerini ve hizmetlerini tanıttığı Apple etkinliği tarihi resmi sitede ortaya çıktı.

Merakla beklenen Apple Etkinliği Tarihi Belli Oldu

Son zamanlarda özellikle üzerinde durulan M2 işlemcili yeni MacBook ya da M1 Max işlemcili iMac‘in tanıtılması beklenilen yeni etkinliğin tarih ve saati ortaya çıktı.

Bildiğimiz üzere Apple, iPhone SE 3, iPhone 14 serisi, M2 işlemcisi ve M2 işlemcili yeni bilgisayarlar gibi birçok ürün kalemini tanıtmak için hazırlanıyordu. Tanıtımların ne zaman geleceği belli olmasa da şirket resmi siteden bir lansman tarihi açıklandı. Lansmanda hangi ürün ya da hizmetin tanıtılacağı açıklanmasa da Peek Performance başlığıyla tarihin verilmesi M2 işlemciler için bir sinyal olarak algılandı.

Apple’ın yeni lansmanı 8 Mart 2022 tarihinde Pasifik saati ile 10:00, Türkiye saati ile 21:00’da gerçekleşecek.

Apple Rusya Satışları Durduruldu

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlatmış olduğu askeri harekat bir savaş dönüştü ve her iki devlette birbirinin kuvvetlerine karşı hamleler yapmaya başladı. Dünyanın birçok ülkesi bu savaşa sebep olduğu sebebiyle Rusya’ya yaptırım uygulamaya başladı.

Ekonomi yaptırımlar başta olmak üzere birçok yaptırıma maruz kalan Rusya’ya karşı son yaptırımı da Apple uyguladı. Apple, Rusya’daki satışlarını durdurdu. Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, böyle bir karar alması için Apple’a bir mektup göndermişti. Apple da bu mektuptaki talebe dikkate aldı ve Rusya’ya olan satışlarını durdurdu. Ayrıca Ukrayna trafik verileri de devre dışı bırakıldı. İşte Apple tarafından yapılan resmi açıklama:

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden derin endişe duyuyoruz ve şiddet nedeniyle acı çeken tüm insanların yanındayız. İnsani çabaları destekliyor, gelişmekte olan mülteci krizine yardım ediyor ve bölgedeki ekiplerimizi desteklemek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Saldırıya karşı bir dizi önlem aldık. Rusya’da tüm ürün satışlarını durdurduk. Geçen hafta, ülkedeki satış kanalımıza yapılan tüm ihracatı durdurduk. Apple Pay ve diğer hizmetler sınırlandırılmıştır. RT News ve Sputnik News artık Rusya dışında App Store’dan indirilemez. Ukrayna vatandaşları için bir güvenlik ve önlem önlemi olarak Ukrayna’daki Apple Haritalar’da hem trafik hem de canlı olayları devre dışı bıraktık. Durumu değerlendirmeye devam edeceğiz ve aldığımız önlemler konusunda ilgili hükümetlerle iletişim halindeyiz. Dünyanın dört bir yanında barış çağrısı yapan herkese katılıyoruz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir