Apple tanıtımdan sonra EarPods kulaklıklara indirim yaptı

Apple tanıtımdan sonra EarPods kulaklıklara indirim yaptı

Apple tanıtımdan sonra EarPods kulaklıklara indirim yaptı

ABONE OL 

Tanıtımdan sonra AirPods kulaklıkların Türkiye fiyatına zam yapan Apple, EarPods fiyatlarına indirim yaparak müşterilerin gönlünü almaya yönelik bir hamlede bulundu. Şirket dün akşam düzenlediği ‘Hi, Speed’ lansmanıyla iPhone 12 serisini tanıttı ve yeni serinin kutusundan şarj aleti ya da kulaklık çıkmayacağını açıkladı. Bunun üzerine kulaklık fiyatlarına bakmak için Apple Store’a giren müşteriler ise yükselen fiyatlarla karşılaştı.

Bunun üzerine gelen tepkilerden sonra ise şirket belki biraz tepki yumuşatmak amacıyla Lightning EarPods kulaklıkların fiyatını 279 TL’den 199 TL’ye düşürdü. Aynı oranda 3,5 mm giriş uçlu kulaklıklara da indirim yapan şirket, en ucuz AirPods’un fiyatını ise 1.599 TL seviyesine çıkardı.

Apple EarPods fiyatı

Apple Yeni Düzene Geçiş Yaptı

iPhone 12 serisi ile birlikte Apple artık kullanıcılarına yalnızca şarj kablosunu verecek. Buna sebep olarak çevreyi korumak adına plastik kullanımını azaltmak olduğunu belirten Apple, yalnızca iPhone 12 serisinde değil, iPhone XR, SE ve 11 serilerinin kutularından şarj adaptörü ve kulaklıkların çıkarılacağını duyurdu.

Ancak işin ilginç yanı Apple’ın yeni adaptörüde duyurması oldu. Şarj adaptörü daha az plastik kullanımı için iPhone kutularından çıkaran Apple, 20W gücünde yeni bir şarj adaptörünü satışa sundu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.