Apple çıkartmaları kutudan çıkardı!

Apple çıkartma

Apple çıkartmaları kutudan çıkardı!

ABONE OL 

Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte yeni iPad modellerini duyurdu. Aynı zamanda M4 işlemciyi duyuran Apple, bir de kutu içeriğindeki çıkartmaları kaldırdığını açıkladı.

Apple Çıkartmalara da El Attı

Apple, kutu içeriğini bir bir azaltmaya devam ediyor. Daha önce kutulardan şarj adaptörünü çıkaran Apple, şimdi de her kutuda yer alan iki adet Apple çıkartmasını kaldırdı. Bu uygulamayı iPad modellerinden başlayan şirketin iPhone modellerinde de aynı hamleyi yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bilindiği gibi Apple, 2025 yılına kadar plastik içermeyen ambalaj kullanma hedefine ulaşmak için hamleler yapıyor. Daha önce de kutunun dışında yer alan jelatin kaplamayı kaldırılmıştı.

Apple Son Çeyrek Raporunu Açıkladı

Dünyanın teknoloji devi olan Apple, 2023 yılının son çeyrek raporunu yayınladı. Yayınlanan raporda bu dönemde şirketin 90.8 milyar dolar gelir, 23.6 milyar dolar kâr elde ettiği açıklandı. Raporda Apple’ın sunduğu hizmetler sayesinde 23.9 milyar dolar gelir elde ettiği ve bu alanda kendi rekorunu kırdığı belirtildi.

Apple CEO’su Tim Cook, raporla birlikte şu ifadeleri kullandı:

”Bugün Apple, mart çeyreği için 90,8 milyar dolarlık gelir rapor ediyor. Buna Hizmetler’de tüm zamanların rekor geliri de dahil. Çeyrek boyunca, Apple Vision Pro’yu piyasaya sürmekten ve dünyaya mekansal hesaplamanın ortaya çıkardığı potansiyeli göstermekten büyük heyecan duyduk. Ayrıca önümüzdeki hafta heyecan verici bir ürün duyurusunu ve önümüzdeki ay gerçekleşecek inanılmaz Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı da sabırsızlıkla bekliyoruz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir