Apple birinci çeyrek raporunu açıkladı! Rekor gelir

Apple birinci çeyrek raporu

Apple birinci çeyrek raporunu açıkladı! Rekor gelir

ABONE OL 

Dünyanın en büyük şirketleri listesinde ilk sıralarda bulunan Apple, 2022 yılının ilk çeyrek raporunu açıkladı. Duyurduğu yeni ürünlerle gözleri dolduran Apple, bu ürünler sayesinde kasasını da doldurdu.

Apple Birinci Çeyrek Raporu Detayları

Apple, MacBook modellerinde kendi geliştirdiği işlemcilere yer vermeye başlamış ve bu konuda takdirleri toplamıştı. M1 olarak başlayan işlemci serisi geliştirilerek yeni ürünlerle karşımıza çıkmıştı. Öyle ki bu ürünler Apple’ın gelirlerini de bir hayli yukarı çıkardı.

Apple, 2022 yılının ilk çeyrek raporunu açıkladı. Bu rapora göre şirket bu dönemde iPhone satışlarından 50.5 milyar dolar, iPad satışlarından 7.6 milyar dolar, Mac satışlarından 10.4 milyar dolar, kullanıcılara sunulan hizmetlerden 19.8 milyar dolar ve giyilebilir ürünlerden 8.8 milyar dolar gelir elde etti.

Apple CEO’su Tim Cook, CNBC’ye yaptığı açıklamada iPad üretiminde mart ayından itibaren süren tedarik probleminin hala devam ettiğini ifade etti.

Apple indirim
Apple birinci çeyrek raporunu açıkladı!

Apple Music Türkiye Fiyatına Zam Yapıldı

Spotify platformuna rakip olarak geliştirilen Apple Music, tüm abonelik paketlerine yüzde 42‘lik zam yaptı. Aralık 2021’de App Store’daki uygulama fiyatlarına genel bir kur güncellemesi yapan şirket, Şubat ayında Apple Music uygulamasının deneme sürümünü 3 aydan 1 aya düşürmüştü. Şirket şimdi de fiyatlara zam yaptı. İşte yeni fiyatlar:

Apple Music Türkiye Fiyatları

  • Öğrenci: 9,99 TL
  • Bireysel: 19,99 TL
  • Aile: 29,99 TL

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir