Apple batarya kapasitelerini yükseltecek!

Apple batarya kapasite

Apple batarya kapasitelerini yükseltecek!

ABONE OL 

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone modellerinde düşük kapasiteye sahip bataryalar kullanıyor. Apple’ın belki de en çok eleştirildiği konunun bu olduğu birçok kişi tarafından biliniyor. Apple da bu sorunu ortadan kaldırmak için harekete geçti.

Apple Batarya Kapasitelerine El Atıyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi unvanına sahip olan Apple, yeni iPhone modellerinde batarya kapasitelerini arttırma yoluna gidecek. DigiTimes tarafından ortaya atılan iddiaya göre iPhone 13 serisinde yüksek kapasiteli bataryalar kullanılacak. Bu bataryaların diğer iPhone modellerindeki bataryalardan farkı ise daha küçük boyutu olacak.

Yalnızca iPhone modellerinde değil MacBook modellerinde de aynı hamlenin yapılması bekleniyor. Fiziksek olarak daha küçük bir donanım olacak olan bataryalar daha büyük kapasite kullanıcılara sunulacak.

Apple batarya kapasitelerini yükseltecek!

iPhone 13 Serisi Üretimi Şimdiden Artırıldı!

Apple, iPhone 13 serisinin üretimiyle ilgili 75 milyon adetlik bir hedef belirlemişti. Ancak Korona virüsü aşılarının yaygınlaşması ve dünyada aşılanan insan sayısının artmasıyla birlikte hedeflerini yükselttiği iddia ediliyor. Korona virüsü pandemisi ilan edildiğinde teknoloji harcamaları yerini büyük oranda sağlık ve gıda harcamalarına bırakmıştı.

Pandeminin etkisini geçen seneye nazaran azaltmasyla birlikte Apple da üretim kapasitesinin arttırılarak 90 milyon adet üretim yapılmasını tedarikçilerine iletti. iPhone modellerinde 5G desteğini ilk defa iPhone 12 serisinde başlatan Apple, iPhone 13 serisinde de aynı teknolojiye yer verecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir