Apple App Store için yeni karar aldı! Eski uygulamalara veda

Apple App Store

Apple App Store için yeni karar aldı! Eski uygulamalara veda

ABONE OL 

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Apple, uygulama marketi App Store için yeni bir karar aldı ve güncellenmemiş uygulamaları kaldıracağını açıkladı.

Apple App Store Kararı ile Uygulama Geliştiricilerini Uyardı

Apple, uygulama geliştiricilerini doğrudan etkileyen bir açıklama yaptı ve güncellenmemiş uygulamaların kaldırılacağını ifade etti. Ayrıca belirli bir indirme eşiğinin altında kalan uygulamaların da bu karara tabii olduğu belirtildi.

Apple App Store ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

App Store İyileştirmeleri sürecinin bir parçası olarak, son üç yıl içinde güncellenmemiş ve minimum indirme eşiğini karşılayamayan uygulama geliştiricileri ‘son 12 aylık süre boyunca hiç indirilmemiş veya çok az indirilmiş’ uygulamalarının App Store’dan olası bir şekilde kaldırılacaktır.

Açıklamada da belirtildiği gibi bu şartları yerine getirmeyen uygulamaların kaldırılacağı ifade edildi. Ayrıca geliştiricilere tanınan güncelleme süresi 30 günden 90 güne çıkarıldı.

İOS için ücretsiz olan 10 adet oyun
Apple App Store için yeni karar aldı! Eski uygulamalara veda

Apple Birinci Çeyrek Raporu Detayları

Apple, MacBook modellerinde kendi geliştirdiği işlemcilere yer vermeye başlamış ve bu konuda takdirleri toplamıştı. M1 olarak başlayan işlemci serisi geliştirilerek yeni ürünlerle karşımıza çıkmıştı. Öyle ki bu ürünler Apple’ın gelirlerini de bir hayli yukarı çıkardı.

Apple, 2022 yılının ilk çeyrek raporunu açıkladı. Bu rapora göre şirket bu dönemde iPhone satışlarından 50.5 milyar dolar, iPad satışlarından 7.6 milyar dolar, Mac satışlarından 10.4 milyar dolar, kullanıcılara sunulan hizmetlerden 19.8 milyar dolar ve giyilebilir ürünlerden 8.8 milyar dolar gelir elde etti.

Apple CEO’su Tim Cook, CNBC’ye yaptığı açıklamada iPad üretiminde mart ayından itibaren süren tedarik probleminin hala devam ettiğini ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir