Apple akıllı gözlük üretimine başladı

 Apple akıllı gözlük üretimine başladı

Apple ürün tedarikçisi Foxconn aracılığıyla akıllı gözlük üretimine başladı. Yalnız belirtmek gerek ki bu üretim deneme amaçlı gerçekleşiyor. Bilindiği gibi akıllı ürünlerin tasarımı gerçekleştirildikten sonra deneme üretimler yapılır. Ardından seri üretime geçiliyor.

Apple Akıllı Gözlük (AR Arttırılmış Gerçeklik)

Apple, iPhone modellerinin bazı parçalarını tedarik ettiği Foxconn firmasıyla akıllı gözlük konusunda da anlaştı. Bu anlaşma ile birlikte akıllı gözlüklerin yarı şeffaf lenslerini Foxconn üretecek.

AR yani Arttırılmış Gerçeklik olarak hayatımıza girmesi beklenen akıllı gözlükler tıpkı akıllı saat, akıllı bileklik gibi yaygın bir kullanıma sahip olması bekleniyor. Apple bu konuda öncü bir şirket olduğunu tüm dünyaya gösteriyor. Ürünün prototip aşamasını geçtiği ve üretime hazır olduğunu görmek amacıyla deneme üretimlerinin başladığı ortaya çıktı.

Deneme üretimi yapılan akıllı gözlüğün ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında bir bilgi bulunmuyor. Ancak üretime geçilip satışa çıktığında büyük yankı uyandırmasına kesin gözüyle bakılıyor. Teknolojinin oldukça hızlı ilerlemesi önümüze daha çok çeşitli ürünlerin çıkmasına sebep olacak.

Apple Akıllı Gözlükler Hakkında Bilinenler

Gözlük muhtemelen Apple’ın diğer giyilebilir ürünleri gibi iPhone ile entegreli çalışacak. Apple ayrıca üçüncü taraf uygulamaları, Apple TV ve Apple Watch gibi uygulamaları gözlüğe entegre edebilecek, özel bir uygulama mağazası üzerinde çalışmayı düşünebilir.

Gözlüklerin kullanıcıların görüş alanı üzerinde mesajları, mailleri, hava durumunu ve haritayı göstermesi bekleniyor. Örneğin aradığınız yeri bulamadığınız zaman akıllı gözlük yardımıyla telefon veya saat kullanmadan yalnızca önünüze bakarak gözlükten gözünüze yansıtılan harita sayesinde bulmanız kolaylaşabilir.

Gözlükler gizlilik nedeniyle hiçbir kameraya sahip olmayabilir ancak bu durumun bir kesinliği yok. Kablosuz şarj desteğine sahip olacak olan gözlüklerin Apple Watch’lar yerine geçmesi planlanıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir