Apple 3 trilyon dolara ulaşan ilk şirket oldu!

Apple 3 trilyon dolar

Apple 3 trilyon dolara ulaşan ilk şirket oldu!

ABONE OL 

Teknoloji devi Apple, piyasa değeri olarak 3 trilyon dolara ulaştı. Bu seviyeye ulaşan ilk şirket olan Apple yeni bir rekoru kırmış oldu.

Apple 3 Trilyon Dolara Ulaştı

Teknoloji denildiğinde akıllara gelen ilk şirketlerden olan Apple, piyasa değeri olarak 3 trilyon dolara ulaştı. Rekoru kıran Apple, kırılması zor bir rekoru eline almış oldu. 182 dolar fiyatıyla alıcı bulan Apple hisselerinin yükselişi devam ettikçe Apple’ın piyasa değeri de aynı şekilde yükselmeye devam edecek.

Ürettiği iPhone, Mac ve diğer tüm ürünleriyle dikkatleri üzerine çok rahatlıkla çeken Apple, bu ürünleriyle dikkatleri çektiği kadar satış başarısı da elde edebiliyor. Her ürünün de yeni bir rekor kıran şirketin 3 trilyonluk piyasa değerine ulaşması şaşılacak bir durum olarak görünmüyor.

Apple 3 trilyon dolara ulaşan ilk şirket oldu!

Apple Mühendislerine 180 Bin Dolarlık Hisse Verecek

Apple şirketinin yöneticileri, yüksek performans gösteren mühendislerini elde tutabilmek amacıyla performanslarına göre artan bir prim sistemine geçildiği ve prim olarak çalışanlara Apple şirketinden hisse senedi verileceğini açıkladı.

Özellikle Meta şirketinin Apple’ın artırılmış gerçeklik, yapay zeka ve mühendislik bölümünden çalışanları bünyesine almasının ardından böyle bir önlem alan Apple, mühendislerine, 50 bin dolar ile 180 bin dolar arasında hisse senedi ikramiyesi verecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir