App Store arama ekranında kelime önerecek

App Store arama ekranında kelime önerecek

App Store arama ekranında kelime önerecek

ABONE OL 

Apple, App Store kullanıcılarına yeni bir özellik sunuyor. App Store arama ekranında kelime önerecek olan Apple, kullanıcıların aramak istedikleri uygulamayı kolaylıkla bulmasını hedefliyor.

App Store Kelime Önerecek

App Store uygulama arama kısmında alternatif kelimeler önerilecek. Apple tarafından kullanıcılara sunulan bu özellik ilk olarak ABD, Kanada, Avustralya ve Birleşik Krallık‘taki kullanılacak. Yapılan aramaları daha kusursuz bir hale getirmeyi hedefleyen bu özelliğin yakın zamanda tüm iPhone kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

App Store resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyurulan özellik, arama kelimesine uygun filtreleme yaparak kullanıcıların aradığı uygulamaya daha kısa sürede erişmesini sağlayacak.

5G Destekli Telefon Satışında Lider Apple!

Canalys tarafından yapılan araştırmada 2021 yılının ilk çeyreğinde en çok akıllı telefon satan şirketin Samsung olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Şimdi Strategy Analytics tarafından hazırlanan rapora göre 2021 yılının ilk çeyreğinde en çok 5G destekli telefon satan şirketin Apple olduğu ortaya çıktı.

Normale göre 1 ay gecikmeli satışa sunulan 5G destekli iPhone 12 serisi, satış başarılarını sürdürüyor. Apple her ne kadar Samsung‘un gerisinde kalsa da 5G destekli telefon satışlarında liderliğini koruyor. Her iki şirket tarafından uygulanan fiyat politikalarının farklılığı da bu rapor detaylarını ciddi bir şekilde etkiliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir