App Store 2020 geliri açıklandı

 App Store 2020 geliri açıklandı

Apple cihazlarının uygulama marketi App Store gelirlerine dair yeni rapor yayınlandı. Bu raporla birlikte App Store 2020 geliri açıklandı. Korona virüsünün pandemiye dönüşmesi ve insanların evlerinde kalmak zorunda olması internet harcamalarını arttırmıştı.

App Store 2020 Geliri Göz Doldurdu!

App Store 2020 yılında 64 milyar dolarlık bir gelir elde etti. CNBC kaynaklarından paylaşılan bilgiye göre Noel gününde 1.8 milyar dolar, 1 Ocak günü ise 514 milyon dolarlık bir gelir elde edildiği de paylaşıldı.

Özel günlerdeki harcamaların artışlarıyla birlikte geçtiğimiz yıla göre yüzde 28 artışla 64 milyar dolarlık gelir elde eden App Store, mağazada uygulaması yer alan kullanıcıları da sevindirdi.

App Store

App Store’dan 40 Bine Yakın Oyun Kaldırılmıştı

Apple, oyun ve uygulama mağazası olan App Store‘dan 40 bine yakın oyun kaldırarak büyük bir kıyım yaptı. İçlerinde NBA 2K20 ve Assassin’s Creed Identity gibi oyunların da bulunduğu 40 bine yakın oyun dışında 46 binden fazla uygulamanın da kaldırıldığı belirtildi. Yapılan kıyımın şimdilik yalnızca Çin‘de gerçekleştiğini belirtelim ancak bu diğer ülkelerde de böyle bir girişimde bulunup bulunulmayacağını açıklamıyor çünkü ABD’li teknoloji devi tarafından herhangi bir sebep açıklanmadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir