Akıllı telefonlar çöküyor! Android’e neler oluyor?

Android

Akıllı telefonlar çöküyor! Android’e neler oluyor?

ABONE OL 

Bugün milyonlarca Android işletim sistemi sahip akıllı telefon gelen bir güncellemenin ardından sorun yaşamaya başladı. Birçok uygulamasının çöktüğünden şikayet eden kullanıcılar özellikle Gmail ve Google uygulamalarının çökmesinden şikayetçi.

Android’e Neler Oluyor?

Android akıllı telefonlar Android System WebWiew isimli bir güncellemenin ardından çökmeye başladı. Milyonlarca kullanıcı tarafından yaşanan bu sorun büyük ses getirdi. Kullanıcıların bu sorunun önüne geçmeleri için ise sistem dosyalarının içerisinde yer alan Android System WebWiew isimli dosyayı silmeleri gerekiyor.

Android işletim sistemi kullanan milyonlarca model bu güncellemenin ardından uygulamadan atma ve çökme problemleri ile karşı karşıya kaldı. Google ise yaptığı açıklama ile sorunu kabul ettiklerini ve sorunu çözdüklerini açıkladı.

Play Store Komisyonu Düşürüldü!

Google Play Store geliştiricileri tarafından en büyük eleştiri konuları arasında yer alan geliştirici komisyonu hakkında nihayet bir çözüm geliştirildi. İlk 1 milyon dolara kadar olan gelir için geliştiricilerden yüzde 15 komisyon alınacak. 1 milyon dolarlık gelirin ardından ise komisyon seviyesi yine yüzde 30 oranında alınacak.

Gelir 1 milyon dolara ulaşana kadar her yıl yüzde 15 seviyesinde komisyon alınacağını ifade eden Google,b’da yer alan uygulamaların yüzde 97‘sinin herhangi bir satış gerçekleştirmediğini ve bu sebepten dolayı herhangi bir ödeme almadıklarını açıklamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.