Android 13 kullanım oranı açıklandı!

Android 13 kullanım oranı

Android 13 kullanım oranı açıklandı!

ABONE OL 

Google tarafından geliştirilen Android‘in en güncel versiyonu Android 13‘ün kullanım oranları açıklandı. Özellikle geçtiğimiz ocak ayından bu yana kullanım oranındaki artış ise dikkatleri çekti.

İşte Android 13 Kullanım Oranı

Google tarafından geliştirilen Android’in en güncel versiyon Android 13’ün kullanım oranı açıklandı. Yapılan açıklama göre Android 13 kullanım oranı yüzde 12’ye yükseldi. Özellikle geçtiğimiz ocak ayından bu yana yüzde 5 artış gösteren kullanım oranı dikkatleri çekti.

Hali hazırda en çok kullanılan Android sürümleri de açıklandı. Yüzde 24.4’lük oranıyla Android 11 birinci sırada yer alıyor. Hemen ardından yüzde 19.5’luk oranıyla Android 10, üçüncü sırada ise yüzde 18.9’luk oranıyla Android 12 yer alıyor.

Android 14 İlk Betasıyla Karşımıza Çıktı

Google tarafından geliştirilen Android, 14. sürümünün ilk betasıyla karşımıza çıktı. Kullanımı kolaştırmak için geliştirilen Android 14, kullancıların bir önceki sayfaya gitmesini sağlamak amacıyla yeni bir buton geliştirdi.

Bu buton sayesinde ekranın alt kısmındaki geri butonuna basmakla zaman kaybedilmeyecek. Bunun dışında gizlilik odaklı ve engelli kullanıcılara yönelik gelişmeleri barındıran Beta güncellemesini indirebilirsiniz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir