Android 10 kullanıcı sayısı 100 milyona ulaştı

Android 10 kullanıcı sayısı

Android 10 kullanıcı sayısı 100 milyona ulaştı

ABONE OL 

Google‘ın işletim sistemi Android, yeni sürümü ile kullanıcıları cezbediyor. Android 10 işletim sistemi Android 9 işletim sistemine göre daha çok ilgi çekiyor. Android 10, 5 ay gibi kısa sürede 100 milyon kullanıcıya ulaştı. Android 10’un Android 9’dan %28 oranında daha hızlı benimsendiği ortaya çıktı.

Android 10 Kullanıcı Sayısı 5 Ayda 100 Milyona Ulaştı

Google Android 10 ile başarıya doymuyor. Kullanıcılarına Android 10’u hızlı benimseten Google, Android 11’de bu oranı arttırmak istiyor. Android 10, 100 milyon akıllı telefonda aktif bir şekilde kullanılıyor. Bu oran günden güne de artış gösteriyor. Birçok akıllı telefon üreticisi birçok cihazına özellikle güncelliğini koruyan cihazına doğrudan gönderiyor.

Android 10 Kullanıcı Sayısı 5 Ayda 100 Milyona Ulaştı

Resmi olarak oranları yayınlamayı durduran Google rakibine karşı gücünü arttırmak istiyor. Apple, iOS 13 güncellemesi yayınladığında güncelleme bir ay içerisinde kullanıcıların %50‘si tarafından benimsenmiş ve iPhone modellerinde kullanılmaya başlanmıştı.

Google’ın ana hedefi ise bu oranı geçmek. Ancak bu pek mümkün görünmüyor. Çünkü Apple ve bazı Huawei modelleri dışındaki diğer tüm akıllı telefon üreticileri cihazlarında Android işletim sistemini kullanıyor. Bu sebepten dolayı bu oranı yakalamak Google için kolay olmayacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir