Amazon Prime fiyatı hakkında resmi açıklama geldi! Kalıcı mı geçici mi?

 Amazon Prime fiyatı hakkında resmi açıklama geldi! Kalıcı mı geçici mi?

Amazon Prime platformunun 1 umarası olan Jamil Ghani, gazeteci Fatih Altaylı’ya Amazon Prime fiyatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

E-ticaret ve bulut bilişim şirketi Amazon’un popüler servisi Amazon Prime’ın Türkiye’ye resmi bir şekilde giriş yapmasının ardından aylık ücretinin 7,90 TL olması ve bu fiyat karşılığında tüm Prime servislerden yararlanırken Twitch yayıncılarına bu fiyattan abone olunma imkanı sunarken fiyat oldukça tartışılmıştı ve hizmetin içeriğine göre oldukça uygun olduğu düşünülüyordu.

Bazıları fiyatın bir hata sonucu böyle olduğunu, bazıları giriş fiyatı olduğunu ve yakında artacağını konuşuyordu ancak bugünkü köşe yazısında Amazon Prime’dan sorumlu Başkan Yardımcısı ve 1 numaralı isim olan Jamil Ghani ile yaptığı görüşmeye yer verdi ve fiyat hakkında önemli bir bilgi aldı.

Amazon Prime Fiyatı Kalıcı Mı?

Fatih Altaylı’nın “7,90 TL çok ucuz. Neredeyse 10’da biri. Bu fiyat, tanıtım ve müşteri çekme fiyatı mı, sonra zam olacak mı?” sorusuna Ghani, “Hayır. Bu kalıcı fiyat. 1 dolara yakın bir paraya tekabül ediyor ve hep bu düzeyde kalacak. Türkiye şartlarına uygun bir fiyat olsun ve çok abonemiz olsun diye böyle uygun gördük. Bu düzeyde kalacak. Artmayacak. Tanıtım fiyatı falan değil.” cevabını verdi.

Yurtdışı Prime abonesi olan kullanıcılar için de soru soran Altaylı’nın, “Ben ve benim gibi pek çok Türk müşteriniz Prime üyeliğini yurt dışından sürdürüyor ve yıllık 120 dolara yakın bir ödeme yapıyor. Onlar yerel Prime’a otomatik olarak mı geçecek yoksa az önce söylediğiniz gibi isteğe bağlı olarak mı geçilecek?” sorusuna Ghani’nin cevabı ise şu şekilde oluyor:

Hayır. İsterlerse geçecekler ve ben geçmelerini tavsiye ederim. 1 aylık bedava deneme veriyoruz. Baksınlar ve uygun görürlerse geçsinler diyoruz. Türkiye’deki uygulamalardan faydalanmak için geçmeleri lazım. Türkiye’ye özel kampanyalar, özel ürünlere özgü özel indirimler, hızlı ve bedava teslimat uygulamalarından faydalanmak için geçmek gerek. Üstelik çok daha ucuz. Niye geçmesinler ki!”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir