Amazfit GTR 2 ve GTS 2 tanıtıldı: Saat görünümünde bileklik

 Amazfit GTR 2 ve GTS 2 tanıtıldı: Saat görünümünde bileklik

Akıllı bileklik üreticisi Amazfit tarafından Huami akıllı saat tasarımına sahip olan yeni akıllı bileklikler Amazfit GTR 2 ve GTS 2 tanıtıldı. Şık bir saat görünümünde olan akıllı bilekliklerin en çok öne çıkan özelliği uzun batarya ömürleri oldu.

amazfit gtr 2
Amazfit GTR 2
amazfit gts 2
Amazfit GTS 2

Amazfit GTR 2 ve GTS 2 Tanıtıldı

GTR 2’nin sahip olduğu oval tasarımla birlikte klasik saat benzeri yapısı, GTS 2’nin sahip olduğu dörtgen tasarımla birlikte modern görünümü oldukça ilgi çekmiş durumda.

  • Amazfit GTR 2

1,39 inç büyüklükte AMOLED ekranda 328 ppi piksel yoğunluğu, 450 nit ekran parlaklığıyla birlikte akıllı bileklik, tek şarj ile 14 gün kullanım süresi sunuyor. Paslanmaz çelik gövdesiyle darbelere dayanıklı bir yapıya sahip olan bileklik, 50 metre derinliğe kadar su geçirmemeyi vaat ediyor, deri kayışı ile klasik bir saat havasıyla ortaya çıkıyor.

Kalp atış hızını sürekli takip eden bileklik, BioTracker 2 PPG optik sensör sayesinde kandaki oksijen seviyesini de tespit ediyor. Özel uyku takibi modu ve uyku sırasında solunum aktivitesini takip etmesiyle gelişmiş bir sağlık takibi deneyimi sunuyor.

Bluetooth bağlantısıyla birlikte kulaklıklara direkt olarak bağlanabilen akıllı bileklik, 4 GB dahili depolama alana sahip olduğu için müzik yükleme imkanı da sunuyor, ayrıca XiaoAl sesli asistan, NFC ve GPS gibi özellikler de bulunuyor.

  • Amazfit GTS 2

İnce ve hafif yapısına karşın GTR 2’den daha büyük bir ekrana sahip olan GTS 2, 1,65 inç boyutunda AMOLED ekrana sahip, 341 ppi piksel yoğunluğu ve 450 nit ekran parlaklığıyla birlikte akıllı bileklik, GTR 2 akıllı bileklikle aynı 12 spor moduna sahip.

Sağlık ve spor özellikleri konusunda GTR 2’nin neredeyse aynı olması dikkat çekerken GTR 2’ye göre daha az pil ömrü sunuyor. Tek şarjla 7 günlük bir kullanım süresi sunan akıllı bilekliğin daha kısa pil ömrüne sahip olmasının sebebi, daha ince olmasına rağmen daha büyük ekran ve daha fazla piksel yoğunluğuna sahip olmasından kaynaklanıyor.

Amazfit GTR 2 ve GTS 2 Fiyatı

GTR 2’nin spor versiyonu 146 dolar (yaklaşık 1.116 TL + vergiler), klasik versiyonu ise 162 dolar (yaklaşık 1.238 TL + vergiler) fiyat etiketine sahip olacak. GTS 2 ise 146 dolar (yaklaşık 1.116 TL + vergiler) fiyat etiketine sahip olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir