Altın kaplama PlayStation 5 üretildi

Altın kaplama PlayStation 5

Altın kaplama PlayStation 5 üretildi

ABONE OL 

İngiltere’de faaliyet gösteren bir tasarım şirketi altın kaplama PlayStation 5 üretti. Oldukça dikkat çeken tasarımın yalnızca 100 adetle sınırlı olduğunu belirtmek gerekiyor.

Altın Kaplama PlayStation 5

İngiltere merkezli tasarım şirketi Truly Exquisite, ürettiği lüks tüketim malları ile biliniyor. Piyasada var olan ürünleri lüks tüketim için yeniden tasarlıyor ve satışa sunuyor. Son olarak 100 adet PlayStation 5, 24 ayar altınla kaplayarak satışa sundu.

Altın Kaplama PlayStation 5

Yalnızca oyun konsolunun kendisi değil DualSense isimli kontrol cihazı ve bir kulaklık modelini de altın kaplayarak satışa sundu. Altın iyi bir ısı iletkeni olduğu için altın kaplamanın cihazın soğumasının önüne geçmesi sebep olabilir ve oyun konsoluna zarar verebilir.

Altın kaplama ürünler son yıllarda bir hayli moda haline geldi. Akıllı telefonlarda daha sık rastlanan duruma 2013 yılında da gerçekleşmişti. Yine aynı şekilde başka bir lüks tasarım şirketi 2013 yılında Xbox One oyun konsolunu altınla kaplamış ve 8000 dolar (2013 yılında Türk Lirası – Dolar kuru 1.80‘di. Yaklaşık olarak 14.400 TL) fiyat etiketiyle satışa sunulmuştu. Bu değer günümüzde yaklaşık 55 bin Türk Lirasına tekabül ediyor.

Altın kaplama PlayStation 5‘in fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok ancak 10 bin dolara yakın bir ücretle satışa sunulması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir