Altcoinler neden düşüyor? Düştü de düştü

Altcoinler neden düşüyor

Altcoinler neden düşüyor? Düştü de düştü

ABONE OL 

Kripto para piyasası 2 gündür son derece kırmızı günler yaşıyor. Bitcoin fiyatının 64 bin 600 dolara kadar gerilemesiyle birlitke altcoinlerdeki düşüş de derinleşmeye başladı.

Altcoinler Neden Düşüyor?

Bitcoin fiyatı dün 64 bin 600 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu düşüşle birlikte başta Ethereum olmak üzere tüm altcoinlerde ciddi düşüşler yaşanmaya başladı. Bu düşüşlerin derinliği artmaya devam ederken yatırımcılar ‘Altcoinler neden düşüyor?’ sorusunun yanıtını aramaya başladı.

Özellikle son günlerde ABD tarafından yapılan ”İran ve İsrail” açıklamalarının belirsizliğe sebep olduğu ve bölgesel anlamda çatışmaların başlayabileceğinin açıklanması fiyatta düşüşe sebep olmuş olabilir. Bilindiği gibi finansal ürünler dünya genelindeki olumsuz ve belirsiz durumlardan negatif anlamda etkileniyor.

Bitcoin fiyatı da aynı hassasiyeti göstererek ve 64 bin dolara kadar geriledi. Bu gerilemeler sebebiyle yaklaşık 2 milyar dolar likidite edildi. Altcoinler de ise yüzde 50’i aşan düşüşler yaşandı.

Bitcoin Talebi Artıyor

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, paylaştığı son raporuna göre Asya Pasifik bölgesinde Bitcoin‘e olan talebin arttığı belirtildi. Yalnızca Bitcoin değil Ethereum ve diğer kripto paralara da talebin ciddi oranda arttığı açıklandı.

Goldman Sachs Dijital Varlıklar Başkanı Max Minton, artan talebi Bitcoin ETF başvurularının onaylanmasıyla da doğrudan ilgili olduğunu belirtti. Minton’a göre kurumsal yatırımcılar Bitcoin ETF’i dışında alternatif bir yatırım aracı beklentisi içerisinde. Bu da Ethereum ETF’inin şimdiden beklenmeye başlandığını açık bir şekilde gösteriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir