Google’ın sahibi Alphabet üçüncü çeyrek raporunu yayınladı

Alphabet üçüncü çeyrek raporu

Google’ın sahibi Alphabet üçüncü çeyrek raporunu yayınladı

ABONE OL 

Google ve birçok şirketi çatısı altında barındıran Alphabet, 2021 yılının üçüncü çeyrek raporunu açıkladı. Alphabet‘in en verimli şirketleri ise Google ve YouTube olarak dikkatleri çekiyor.

Alphabet Üçüncü Çeyrek Raporunun Detayları

Alphabet üçüncü çeyrek raporunu yayınladı. Bu rapora göre yıllık olarak bakıldığında satışların yüzde 41 artarak 65.1 milyar dolara yükseldiği görünüyor. Bir önceki çeyreğe göre bakıldığında hisse başına 24.08 dolarlık bir artış bekleniyordu. Ancak 27.99 dolarlık bir artış yaşandı ve beklentilerin üzerine çıkıldı.

Alphabet 2021 yılının üçüncü çeyreğinde 65.1 milyar dolar gelir, 18.9 milyar dolar kâr elde etti. Bir önceki yıl 46.1 milyar dolar gelir elde edilmiş, 11.2 milyar dolar kâr elde edilmişti.

Google’ın sahibi Alphabet üçüncü çeyrek raporunu yayınladı

Google Katlanabilir Telefon Çalışmalarına Eğildi

Google katlanabilir telefon konusunda adımlarını hızlandırdı. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan sızıntılara göre dikey katlanabilir akıllı telefonuyla karşımıza çıkacağı iddia edilen şirketin çalışmalarına dair yeni sızıntılar ortaya çıktı. Bu sızıntılara göre şirket yatay olarak katlanabilir bir model üzerinde daha çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde ”Jumbojack” isimli dikey katlanabilir telefonun geleceği görünmüştü. Bugün ise ”Pasaport” isimli yatay katlanabilir bir akıllı telefonun geleceğini göründü. Bu akıllı telefonlara dair teknik bir bilgi bulunmuyor ancak Google‘ın çalışmaları hızlandırdığı aşikar.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir