Akıllı telefon pazarının büyümesi bekleniyor

Akıllı Telefon Pazarı

Akıllı telefon pazarının büyümesi bekleniyor

ABONE OL 

Akıllı telefon üretici sayısı giderek artarken bir taraftan da çip krizi ile ilgili sorunlar artıyor. Canalys tarafından yayınlanan raporda 2021 yılında akıllı telefon pazarının yüzde 12 büyümesi bekleniyor.

Akıllı Telefon Pazarı Büyümeye Devam Ediyor

Ünlü araştırma şirketi Canalys tarafından yapılan araştırma sonucunda 2021 yılındaki akıllı telefon sevkiyatlarının çip krizinden etkilenmemesi öngörülüyor. 2021 yılında 1.4 milyar adet akıllı telefon satışı olması bekleniyor. Araştırma şirketi tarafından şu açıklama yapıldı:

”Dünyanın bazı bölgelerinde tüketiciler son aylarda tatil yapamıyor ve harcamak için dışarı çıkamıyor. Birçok kişi harcanabilir gelirini yeni akıllı telefonlara çevirdi. 5G cep telefonlarının gelişimi güçlü, ilk çeyrekte küresel gönderilerin %37’sini oluşturuyor. Ayrıca yıl boyunca yapılan sevkiyatların (610 milyon adet) %43’ünü oluşturması bekleniyor. Bu, üreticiler arasında şiddetli fiyat rekabetine yol açacak ve birçok üretici ekran gibi diğer donanım işlevlerini feda ediyor. Ayrıca 5G’nin en ucuz cep telefonlarına dahil edilebilmesi için güç kaynağından da ödün veriyorlar. Bu yılın sonunda tüm 5G akıllı telefon gönderilerinin %32’si 300 dolardan daha ucuza mal olacak. Şimdi 5G telefonların toplu olarak benimsenmesinin zamanı geldi.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir