• 1 Haziran 2020

Akıllı saat siparişleri Korona virüsü sürecinde artış gösterdi

 Akıllı saat siparişleri Korona virüsü sürecinde artış gösterdi

Giyilebilir teknoloji denildiğinde ilk akla gelen teknolojik cihazlar olan akıllı saatlerin siparişleri bir önceki yıla göre %20 artış gösterdi. Korona virüsü sürecinde teknolojik cihazların satışları düşerken akıllı saatlerin siparişlerin artması şaşkınlık yarattı.

Akıllı Saat Siparişlerinde Apple Zirvede

Akıllı saat siparişlerinin büyük payını %55 ile Apple aldı. Bu sektörde lider konumda olan Apple, 2019 yılının ilk çeyreğinde 6.2 milyon akıllı saat siparişi almıştı. İçerisinde bulunduğumuz 2020 yılının ilk çeyreğinde ise siparişler %20 artış göstererek 7.6 milyona yükseldi.

2019 yılının ilk çeyreğinde toplam akıllı saat siparişleri 11.4 milyonken bu yılın ilk çeyreğinde 13.7 milyona yükseldi.

Korona virüsü sürecinde insanların sağlıklarını takip etmeye daha fazla dikkat etmeleri sebebiyle siparişlerin arttığı düşünülüyor. Akıllı saatlerde bulunan nabız ölçme, uyku takibi, kalp sensörü, adımsayar gibi özellikler sayesinde insanlar kendi sağlıklarına yönelik daha fazla bilgi alabiliyorlar. Bu gerçekleşen yükselişlerin sebebi tam anlamıyla bu olabilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir