Acun Ilıcalı Netflix’e rakip platformu için resmi adımları attı

 Acun Ilıcalı Netflix’e rakip platformu için resmi adımları attı

Son dönemlerde Türkiye hükümeti ile sıkça karşı karşıya gelen Netflix’in yerli versiyonu için bir haber ortaya çıktı, habere göre Acun Ilıcalı Netflix’e rakip platform için resmi adımı attı.

Korona virüsü salgınından sonra abone sayısını çok yukarılara çeken ancak dizi ve filmlerindeki bazı karakter ve konularıyla ülkemizdeki bir kesim tarafından sürekli eleştirilen Netflix, tüm bu baskılara rağmen ülkeden ayrılmayacağını açıklamıştı.

En son hesaplamalara göre 180 milyonun üzerinde aboneye sahip olan Netflix, yılın ilk çeyreğinde 709 milyon dolar kar ve 5.8 milyar dolar ciro elde etti. Netflix’in bazı ülkelerde sorunlar yaşaması nedeniyle alternatifleri de üretilmeye başladı. Fransa’da Salto ve İngiltere’de Britbox platformlarının ardından Türkiye’de de benzer bir platform çalışmaları başlatıldı ve çalışmaların adımlarını atan kişi son yıllarda oldukça yükselen ve medya patronluğu seviyesine gelen Acun Ilıcalı oldu.

Acun Ilıcalı Netflix’e rakip platformu için resmi adımları attı

Ilıcalı daha önce MNG Holding ve Mehmet Nazif Günal’ın sahibi olduğu TV8 kanalın devralarak televizyonda kendisine çalışmaya başlamıştı. Daha sonra ikinci bir kanal olarak TV8.5 kanalını kuran Ilıcalı şimdi de çevrim içi bir platform için çalışmalara başladı.

Özellikle Ankara’nın Netflix’e karşı mesafeli tutumuyla eli güçlenen Ilıcalı, Dünya.com’dan Kerim Ülker’in ulaştığı bilgiye göre yeni platform için Turizm ve Kültür Bakanlığı ve diğer resmi kurumlara gerekli başvuruyu yaptı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir