ABD’li senatör: SEC kripto paraları düzenlemeli

Ass 10 trilyar adet var

ABD’li senatör: SEC kripto paraları düzenlemeli

ABONE OL 

ABD’li senatör Elizabeth Warren, kripto para piyasasının oldukça oynak olduğunu ve şeffaf olduğunu ifade ederek SEC‘i bu piyasayı düzenlemeye çağırdı. Bu düzenlemenin de yatırımcıların güvenliği için gerekli olduğunu ifade etti.

SEC Kripto Paraları Düzenlemeli

ABD’li senatör Elizabeth Warren, kripto paralara olumsuz bakan ABD’li senatörler arasında yer alıyor. Kripto paraların popülerleşmesiyle birlikte yeni yatırımcıları piyasaya girmesine sebep oldu. Warren, bu detaya dikkat çekerek piyasaya giren yeni yatırımcıları dolandırmak için birçok yöntemin uygulandığını ifade etti. Henüz düzenlemenin olmamasının da piyasaları zedelediğini açıklamalarına ekledi.

Bu sebepten dolayı SEC tarafından kripto paraların düzenlenmesi gerektiğini ifade etti:

”Kripto para birimlerine olan talep ve kripto para borsalarının kullanımı hızla artarken, sağduyulu düzenlemelerin eksikliği sıradan yatırımcıları manipülatörlerin ve dolandırıcıların insafına bıraktı.”

ABD kripto para düzenlemesi
ABD’li senatör: SEC kripto paraları düzenlemeli

Joe Biden Başkanlık koltuğuna oturur oturmaz ABD yönetimi kripto para düzenlemesini durdurmuştu. Hazırlanan düzenleme ile yatırım miktarına göre kimlik doğrulama (KYC) işlemi zorunlu hale gelmişti. Bu düzenlemeye göre ABD Mali Suçları Araştırma Ağı (FinCEN) gerçekleştirilen hareketlerden haberdar olacaktı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.