ABD’li kripto para yatırımcıları ”HODL” diyor!

ABD'li kripto para yatırımcıları

ABD’li kripto para yatırımcıları ”HODL” diyor!

ABONE OL 

Kripto para piyasasına yeni yatırımcıların giriş yapmasıyla birlikte araştırma şirketlerinin raporları da yayınlanmaya başladı. ABD’deki bir araştırmaya göre ABD’li yatırımcıların yüzde 38’i satın aldığı kripto paraları satmayı düşünmüyor.

ABD’li Kripto Para Yatırımcıları Hakkında Detaylı Araştırma Yapıldı

GamblersPic isimli bahis platformu ABD’li kripto para yatırımcıları arasında bir araştırma yaptı. Araştırmada 1.000 ile görüşüldüğü belirtildi. Araştırmanın sonuçlarına göre ABD’deki kripto para yatırımcıları arasında erkeklerin yapmış olduğu yatırımın ortalama büyüklüğü 1.940 dolar, kadınların yaptığı kripto para yatırımının ortalama büyüklüğü ise 1.375 dolar olarak ortaya çıktı.

En yüksek yatırım yapan kuşak ”Baby Boomer” olarak ifade edilen 1946-1964 arasında doğan insanlar tarafından ortalama 1.954 dolar olarak yapıldı. Z kuşağı ise ortalama 1.201 dolar ile kuşaklar arasında en az yatırım miktarına sahip olan kuşak oldu. Yatırımcıların yüzde 38’i ise kripto paralarını satmayı düşünmediklerini ifade etti.

ABD’li kripto para yatırımcıları ”HODL” diyor!

SEC Kripto Paraları Düzenlemeli

ABD’li senatör Elizabeth Warren, kripto paralara olumsuz bakan ABD’li senatörler arasında yer alıyor. Kripto paraların popülerleşmesiyle birlikte yeni yatırımcıları piyasaya girmesine sebep oldu. Warren, bu detaya dikkat çekerek piyasaya giren yeni yatırımcıları dolandırmak için birçok yöntemin uygulandığını ifade etti. Henüz düzenlemenin olmamasının da piyasaları zedelediğini açıklamalarına ekledi.

Bu sebepten dolayı SEC tarafından kripto paraların düzenlenmesi gerektiğini ifade etti:

”Kripto para birimlerine olan talep ve kripto para borsalarının kullanımı hızla artarken, sağduyulu düzenlemelerin eksikliği sıradan yatırımcıları manipülatörlerin ve dolandırıcıların insafına bıraktı.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir