ABD’li genç yatırımcılar kripto paralara güveniyor!

ABD'li genç yatırımcılar

ABD’li genç yatırımcılar kripto paralara güveniyor!

ABONE OL 

ABD merkezli Bank of America son raporuna dair detayları paylaştı. ABD’de yaşayan genç yatırımcıların kripto paralara gösterdikleri ilgi raporda özellikle yer buldu.

ABD’li Genç Yatırımcılar Kripto Parayı Çare Görüyor

Bank of America‘nın yaptığı son araştırmada ABD’li 2142 yaş arasındaki yatırımcıların kripto paralara büyük ilgi gösterdiği detayı dikkatleri çekti. Geleneksel yatırım yöntemlerine ile para kazanmayı imkansız gören bu yaş aralığının yüzde 75‘i kripto paralara yatırım yapmayı planlıyor.

Bu raporla birlikte kripto para birimlerinin ABD bazında değerlendirildiğinde bile ciddi bir yatırımcıya sahip olduğu ve yeni yatırımcılara sahip olacağı anlaşılıyor. Daha önce de ABD’de benzer araştırmalar yapılmış ve özellikle genç yatırımcıların diğer yatırım araçlarındansa kripto paralara ilgi gösterdiği ortaya çıkmıştı.

ABD'liler kripto para
ABD’li genç yatırımcılar kripto paralara güveniyor!

ABD’liler Kripto Paralara Yakın Davranıyor

Pew Research Center, ABD’de 10 bin kişinin katıldığı bir araştırma yaptı. Bu araştırma sonucunda ABD’lilerin yüzde 86’sının kripto paraları en az 1 kere duyduğu açıklandı. Ancak bu katılımcıların yalnızca yüzde 16‘sının kripto para yatırımının olduğu ortaya çıktı.

Araştırmanın detaylarına göre ise katılımcıların yüzde 24‘ü kripto paralar hakkında çok şey bildiklerini söyledi. Yüzde 62‘si ise yalnızca duyduğunu söyledi. Katılımcıların yüzde 13‘ü ise kripto paralara dair hiçbir şey duymadığını ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir