ABD’deki kripto para yatırımcıları raporu yayınlandı

ABD'deki kripto para yatırımcıları

ABD’deki kripto para yatırımcıları raporu yayınlandı

ABONE OL 

ABD’deki kripto para yatırımcılarıyla ilgili yeni bir rapor yayınlandı. Bu rapora göre ABD’deki yaşayan yatırımcıların verileri oldukça dikkat çekiyor.

ABD’deki Kripto Para Yatırımcılarının Verileri

ABD’deki kripto para yatırımcılarına dair yeni bir rapor yayınlandı. Huobi Group tarafından hazırlanan ‘Crypto Perception Report 2022‘ isimli bu rapora göre para yatıran yatırımcıların yüzde 68‘i 2021 yılında yatırım yapmaya başladı. Yüzde 21‘i 2 yıl önce, yüzde 12‘si 4 yıl önce, yüzde 9‘u ise 4 yıldan uzun süre önce yatırım yapmaya başladı.

Ayrıca yatırımcıların yüzde 46‘sı 1.000 dolar ve altı tutarında kripto para yatırımına sahip. Yatırımcıların yüzde 25‘i ise 1.000 – 10.000 dolar arasına bir yatırıma sahip. Yatırımcıların yüzde 29‘u ise 10.000 dolar ve üzeri değerinde yatırıma sahip.

Bu anketin katılımcılarının yüzde 42‘si kripto paralara yatırım yapmayı çok riskli buluyor. Yüzde 34‘ü regülasyon konusunda endişeli olduğunu geriye kalan yüzde 24‘lük kısım ise kripto paralara yatırım yapmak için yeterli sermayesinin olmadığını ifade ediyor.

ABD'liler kripto para
ABD’deki kripto para yatırımcıları raporu yayınlandı

ABD Kongresi Kripto Para Madenciliği için Toplantı Kararı Açıkladı

ABD Kongresi kripto para madenciliğiyle ilgili kararını açıkladı ve toplantı yapılacağını duyurdu. 20 Ocak tarihinde ”Kripto paraları temizlemek: Blok zincirlerinin enerjiye etkisi” isimli bir toplantı yapılacağı açıklandı.

Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para biriminin üretim aşaması olan madenciliğin yoğun enerji harcaması, devletlerin bu konuya eğilmelerine sebep oldu. ABD Kongresi de bu konuya tepkisiz kalmayarak çalışmaları sürdürdü ve bugün Kongre’den toplantı kararı çıktı.

Kripto para madenciliği, enerjiye bağımlılığı ve yoğun enerji tüketimi sebebiyle tepkiye maruz kalıyor. Geçtiğimiz günlerde bu sebepten dolayı İran, Bitcoin madenciliğinin yapılmasını kısıtlamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir